У Львові всі велодоріжки промарковані піктограмами, – ЛМР

16:00 30 березня 2016 р.

Фото до новини


Фото: прес-служба Львівської міськради

Наразі у нашому місті – близько 65 кілометрів велодоріжок, цьогоріч же мають намір перетнути межу у 100 кілометрів.

«Усі прокладені та введені в експлуатацію велосипедні доріжки у Львові вже промарковано відповідними піктограмами, що робить зручнішим та більш упорядкованим пересування дорогами міста не лише для велосипедистів, а й для пішоходів та водіїв», – повідомили сьогодні, 30 березня, «Щоденному Львову» в прес-службі міськради, де також розповіли подробиці:

«Останню велодоріжку промаркували сьогодні, 30 березня, на вулиці Джорджа Вашингтона, у рамках співпраці міськради з мережею АЗК «ОККО». Радник міського голови з питань розвитку велоінфраструктури Олег Шмід розповів: 

«Дуже часто трапляється таке, що під час ремонту тротуарів ми робимо лише фрагменти велодоріжок – відповідно, піктограми на них не наносять. Із часом назбирується певна кількість таких вулиць. Тож тут дуже помічна співпраця з концерном «Галнафтогаз», спільно з яким ми наносимо піктограми велосипедів на тих вулицях, де їх бракує: ми зійшлись на тому, аби спільно зробити вулиці нашого міста безпечними для всіх категорій людей.

Таким чином, входимо в новий велосипедний рік з усіма промаркованими велодоріжками». Наразі без відповідної розмітки в місті залишились лише ті вулиці, де досі тривають відповідні роботи, – проспект Чорновола, вулиця Шевченка тощо. Проте незабаром підрядники, які завершують реалізацію цих велопроектів, нанесуть розмітку і там.

Окрім вулиці Вашингтона, перед початком активного велосипедного сезону відповідні позначення нанесли й на велодоріжки на вулицях Пасічній, Городоцькій, Володимира Великого, Хмельницького, Листопадового Чину, Митрополита Андрея, Коновальця. До визначення місць у Львові, які потребують нанесення таких піктограм, долучилась Львівська асоціація велосипедистів».

Представник Львівської асоціація велосипедистів Орест Олеськів зазначив: «Є два важливих аспекти в такому маркуванні. Перший – це сприяння розумінню пішоходів та автомобілістів, що це саме велосипедна доріжка. Це важливо, адже іноді у велосипедистів бувають конфлікти з рештою учасників руху, яким дуже важко це пояснити. Із піктограмами люди самі будуть усе розуміти. Інша річ – це культура самих велосипедистів: піктограма вказує й на напрям руху велодоріжкою, а це унеможливлює конфлікти та робить рух більш безпечним».

Вартість нанесення однієї піктограми – 150 гривень. Велодоріжка на вулиці Вашингтона потребувала 20 таких – по 10 в обидва боки. Керівник відділу комунікації мережі АЗК «ОККО» Олександр Шевельов відзначив:

«Маркування велодоріжок є лише однією зі складових нашого великого проекту «Благаю, живи! Безпека на дорозі», який наша мережа реалізовує вже декілька років поспіль. У рамках цього проекту, ми комунікуємо з усіма учасниками дорожнього руху та закликаємо їх бути відповідальними.

Так, велосипедистів ми просимо обов’язково вдягати світловідбивальний елемент і їздити велодоріжками там, де вони є. У нас є плідна співпраця з міськрадою, тож коли є запит на відповідний проект, ми до нього долучаємось. Це не єдине наше залучення у розвиток велоінфраструктури.

Так, ми облаштували велопаркінг біля бізнес-центру на вулиці Героїв УПА, де розміщується наша компанія, тому що багато працівників добирається на роботу велосипедом. Незабаром також декілька таких велопаркінгів з’явиться на наших АЗК у Львові. Окрім цього, уже в травні на нашій АЗК на вулиці Науковій запрацює спеціалізована веломийка».

Відзначимо, що наразі у Львові збудовано близько 65 кілометрів велодоріжок, цьогоріч же мають намір перетнути межу у 100 кілометрів. Серед запланованих проектів – велодоріжка на Брюховичі, доріжка на верхній частині Городоцької, проспекті Червоної Калини, вулиці Богданівській, продовжуватимуть роботи на вулиці Стуса».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів