У Львові в 2015 році ліквідували 21 пожежу

11:00 24 грудня 2015 р.


Фото: unian.ua

Унаслідок пожеж у нашому місті загинули з початку року 11 людей.

«Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Львівської міської ради застерігає про непоправні наслідки нехтування правилами пожежної безпеки у побуті», – повідомили сьогодні, 24 грудня, «Щоденному Львову» в прес-службі ЛМР, де також розповіли подробиці:

«Щороку через пожежі гине та страждає велика кількість людей. Втрачається житло та майно. Статистика свідчить, у Львові в житловому секторі протягом 2015 року сталася 21 пожежа, внаслідок якої загинули 11 людей, потерпіли дев’ятеро людей, з них одна дитина.

Тільки впродовж грудня 2015 року сталися шість пожеж. Найчастіше жертвами пожеж в житловому секторі стають соціально незахищені верстви населення: самотні літні люди, інваліди, неблагополучні сім’ї та інші.

Зараз, у зв’язку з настанням холодної пори року, прагнучи зігріти свої оселі, громадяни активніше використовують електрообігрівачі, пічне опалення, вдаються до інших, не завжди безпечних методів обігріву. У такі періоди в рази збільшується статистика загорянь у житловому секторі, які нерідко призводять до трагічних, часто непоправних наслідків.

Основними причинами загорянь у житловому секторі є необережне поводження з вогнем, паління, порушення правил монтажу електромереж та експлуатації електрообладнання, несправність системи пічного опалення.  Багато людей не застосовує на практиці правила пожежної безпеки і згадує про них, коли вже нічого не можна виправити. Тому важливо пам'ятати, що пожежна безпека – це не результат, а постійний процес. 

Як діяти при пожежі у приміщенні: негайно викличте рятувальників за номером 101 (виклики безкоштовні); до приїзду пожежників: відімкніть електропостачання до осередку горіння; якщо в приміщенні, де виникла пожежа, є люди, вживайте заходів для їх порятунку; починайте гасіння за допомогою вогнегасників, пожежних гідрантів, води з водоводу, піску, землі тощо; невеликі осередки пожежі можна накрити ковдрою, кошмою; якщо пожежа набула великих розмірів – залиште будинок; при виникненні загоряння у суміжних приміщеннях і відсутності можливості самостійно залишити небезпечну зону, усі щілини, через які може надходити дим, закрийте зволоженою тканиною, зачиніться у найбільш віддаленій від осередку загоряння кімнаті або на балконі; якщо ви перебуваєте у висотному будинку, рятуйтеся на даху: використовуйте пожежну драбину, під час пожежі заборонено користуватися ліфтами.

Як рятувати постраждалих під час пожежі: перед тим, як увійти в палаюче приміщення, накрийтеся мокрою ковдрою, дихайте через зволожену тканину; двері в приміщення відчиняйте помалу, щоб уникнути посилення пожежі від притоку свіжого повітря; у першу чергу рятуйте дітей, інвалідів та літніх людей; пам'ятайте, що маленькі діти від страху часто ховаються під ліжко, в шафу та забиваються у кутки; побачивши людину, на якій горить одяг, зваліть її на землю, накиньте на неї ковдру (бажано зволожену) і щільно притисніть до тіла; якщо ви вибрались через двері, зачиніть їх і поповзом пересувайтесь до виходу з приміщення.

Якщо виникла пожежа, рахунок часу йде на секунди. Не панікуйте та остерігайтеся: високої температури, задимленості та загазованості, обвалу конструкцій будинків і споруд, вибухів технологічного обладнання і приладів. 

Ви повинні знати номер Служби порятунку – 101, а також де знаходяться первинні засоби пожежогасіння, та вміти ними користуватися».

dailylviv.com

До теми

13:23 28 жовтня 2020 р.

13 пітонів віддали у зоопарк на Львівщині

Конфіскованих торік 13 пітонів, яких намагався незаконно перевезти з Польщі в Україну мешканець Чернівецької області, передали зоопарку «Limpopo» у Львівській області.

Рубрика: Ситуації

10:58 28 жовтня 2020 р.

Багатоповерхівка замість скверу: суд дозволив будівництво на вулиці Горбачевського

Львівський окружний адміністративний суд відновив дію містобудівних умов та обмежень на будівництво Карпатським відділенням інституту геофізики ім. С. І. Субботіна НАНУ багатоквартирного житлового будинку з офісними приміщеннями та підземним паркінгом на вулиці Горбачевського, 19 у Львові.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ “ОПОРА” про результати місцевих виборів-2020 на Львівщині

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу