У Львові стартували перші курси військових капеланів Збройних Сил України

11:30 1 лютого 2017 р.

Фото до новини


Фото: asv.gov.ua

У львівській Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного розпочалися пілотні курси підготовки військових капеланів.

Упродовж двох тижнів представники усіх конфесій, які входять до Ради у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України, обговорюватимуть проблематику, що виникає під час роботи капеланів у військах та вивчатимуть іноземний досвід служби священиків у Збройних Силах. Цей досвід українському духовенству передаватимуть представники Королівської служби капеланів Канади.

У курсах підготовки військових капеланів беруть участь 24 священнослужителі, серед яких є християни – представники православних конфесій, греко- та римо-католики, євангельські християни – баптисти, п’ятидесятники, євангелісти, а також капелани-імами. Місце для проведення перших курсів підготовки військових капеланів обрано в Національній академії сухопутних військ у Львові не випадково – саме тут у  2000-х роках розпочалася системна співпраця духовенства зі Збройними Силами України, яка показала свою ефективність у час ведення бойових дій у зоні АТО. Тож, інструкторами під час проведення курсів підготовки капеланів є священики, які стояли біля витоків співпраці церкви та рмії.

Після завершення курсів, священики, які беруть у них участь, передаватимуть отриманий досвід духовенству тих конфесій, які вони представляють. Начальник відділу взаємодії з військовими капеланами Центру морально-психологічного забезпечення збройних Сил України – полковник Олександр Герус повідомив: «На першому етапі, до 1 червня цього року, планується ввести посади та укомплектувати військовими священиками — капеланами бойових бригад Сухопутних військ, Повітряних Сил, Військово-Морських Сил та Високомобільних десантних військ, а до кінця року — у решті визначених військових частин Збройних Сил України».

Про це повідомили в Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, де також опублікували фоторепортаж з курсів військових капеланів.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів