У Львові розпочали збір підписів проти вирубування 20 га Брюховицького лісу та за збереження витоків озера Стосика

07:45 9 жовтня 2021 р.

Нова загроза нависла над озером Стосика та Брюховицьким лісом. Територію колишньої військової частини в лісі хочуть забудувати багатоповерхівками. Для цього прагнуть використати авторитет учасників антитерористичної операції на сході України.

Про це йдеться в петиції "За збереження зелених легень Львівської громади - Брюховицького лісу та витоків Озера Стосика", яку 7 жовтня розміщено на порталі електронних петицій ЛМР, пише Dailylviv.com. Автор петиції - Катерина Сербін. Під петицією мають підписатися 500 небайдужих людей, аби її розглянули у міськраді.

У петиції наголошують, що за міжнародними нормами в Україні повинно бути на 2 мільйони гектарів лісів більше, ніж є. Збільшення лісистості України є однією з найважливіших задач держави, яка прописана у Стратегії екологічної політики України на період до 2030 року. Відтак, у час, коли кожне дерево є цінністю, вважаємо за неприпустиме розвивати багатоквартирну житлову забудову за рахунок лісів і заліснених територій.

"Близько 20 гектарів Брюховицького лісу (на вул. Замарстинівській у напрямку смт. Брюховичі), попередньо переданого Львівською обласною державною адміністрацією для будівництва дач. Та вже згодом місцеві медіа з'ясовують, тут будуватимуть не дачі, а - багатоповерхівки. Замість прадавнього лісу – черговий житловий комплекс.

Житловий квартал хочуть побудувати на місці лісу, який був тут завжди. У минулому тут справді була військова частина, але вона була фактично захована в лісі, поміж багаторічних дерев. Зараз тут повноцінний ліс. Тому вважаємо такі наміри забудови злочинним зловживанням природними багатствами та свідомим нищенням зелених зон громади, адже ця територія є зоною водозабору озера Стосика, а Брюховицькі ліси є легенями Львова.

Зважаючи на ситуацію, що склалася, вимагаємо:
- не допустити житлової забудови на заліснених територіях у межах Львівської територіальної громади, зокрема у Брюховицьких лісах;
- при передачі земель у приватну власність проводити об’єктивні та незалежні обстеження із залученням екологів;
- якнайшвидше сформувати перелік ділянок, яким необхідно надати статус рекреаційних, природоохоронних територій на території Львівської територіальної громади", - йдеться в петиції.

Довідка

Житловий квартал хочуть звести на місці лісу, який був тут завжди. У 15 столітті польський король дозволив заселяти землі на березі річки Брюхівчанка, які були лісом. З кінця 19 століття Брюховичі розвивалися як рекреаційна зона Львова, селище було включене в офіційний список кліматичних курортів. Та з часів Незалежності ліс почали бездумно вирубувати.

У 2004 році Брюховицька селищна рада незаконно вилучила 19 гектарів з лісництва і віднесла їх до земель селища. І хоч суди тривають по сьогодні, на цій землі збудовано не один будинок. Території дитячих таборів вже давно роздані під приватні будинки. Досі триває конфілкт із появою чотириповерхівки на березі місцевого озера.

Минулого року Брюховичі приєднались до громади Львова. Брюховицький ліс став майже повністю під опіку міста. Тож мусимо зберегти ліс, якого може просто не стати".

Мерія Львова виявила 20 га лісу, які ексголова ЛОДА роздав під багатоповерхівки

Територію біля ставу Стосіка, яку обіцяли під громадські потреби, віддали під забудову. Хто проголосував

Озеро Стосика стане об'єктом загального користування, а не техводоймою

Масштабну забудову в Брюховичах проштовхнули під прикриттям реабілітаційного центру. Хто у схемі

DailyLviv.com

Росія атакувала Буковину 11 БпЛА та 4 крилатими ракетами «Калібр». Куди влучили

У Львові обікрали квартиру на майже пів мільйона гривень

У Львові автомобіль збив двох дівчат на самокаті

14 крилатих ракет «Калібр» і ще 15 іншого типу випустила РФ по Україні цієї ночі

Росія атакувала Дністровську ГЕС в Чернівецькій області

У Києві впали уламки ракет на п'яти локаціях

Смертельний удар балістичною ракетою по багатоповерхівці в Харкові. Є жертви, під завалами люди

Закінчена повітряна тривога на Львівщині, яка була оголошена через загрозу ракетного удару

Ракетний удар по житловому будинку в Харкові

Повітряна тривога у семи районах Львівщини. Загроза удару крилатими ракетами

В акваторію Чорного моря РФ вивела два ракетоносії з 14-ма «Калібрами»

Степан Федисів і Антон Ромаш повертаються на Стрийщину з російського полону

Литва заявляє, що Росія розширює військові підрозділи на кордонах з країнами НАТО

Стало відомо, на якому КПП і коли угорська сторона передасть Україні її інкасаторів (відео)

Другу за величиною суму з держбюджету, з-поміж вишів України, отримає Львівська політехніка

Ціна зросла у 50 разів. Сортувальний центр Укрпошти у Львові купили за ₴1,1 млрд

На енергообʼєкті на заході України будують додаткові захисні споруди

П'ята локація у Львові центру для ветеранів

З 9 березня у Львові запрацюють ще два паркувальні майданчики. Яка ціна

Задивишся - гончарем станеш. У Львові в музеї відкрили гончарню

За рік ніхто не заявив права на історичний костел на Золочівщині

Петро Лисовець. 7 березня Львів прощається з воїном

Пив і їздив за кермом, ігноруючи всі покарання. Суд позбавляє волі

Прокурори у Львові пробачили директору, який відшкодував до бюджету 10 млн грн збитків

На Львівщині всі центри тестування матимуть укриття

Львівська політехніка відзначила 210-річчя

На Львівщині двоє військовослужбовців готували втечу курсанта за кордон

Львів'яни згадують, чи не залишили свої автівки на вулиці надовго

Ліквідація ямковості на Львівщині. Перелік доріг, які ремонтують

З російського полону визволили Андрія Тлустяка та Андрія Голаєвича зі Львівщини

У Мостиськах четверо підлітків на замовлення спецслужб рф спалили автівки

У Професорській колонії Львова дозволили збудувати елітну триповерхівку

Серед 300 звільнених з російського полону захисників є 15 жителів Львівщини

Понад 160 нових лавок для Львова. Перші підсумки акції

З Дублян до площі Різні у Львові запускають новий маршрут №80

Чому бігова доріжка - найкращий тренажер для схуднення

Приватизація готелю через хабар. На Львівщині викрили схему адвоката

Команда Нацбанку терміново їде до Будапешта для з'ясування ситуації зі захопленням інкасаторів

Туман та ожеледиця зранку, до +15° вдень. Погода на Львівщині у вихідні

300 українських захисників і двоє цивільних повертаються додому з російського полону