У Львові розгорнуто проект «Спільноти самодопомоги»

11:36 7 вересня 2015 р.


Фото: зі сторінки «Девелопмент Фаундейшн» в інтернет-мережі «Facebook»

Волонтерів об’єднали в питаннях психологічної травми та організаційного менеджменту.

З вересня у Львові розгорнуто за підтримки відділу преси, освіти та культури посольства США в Україні проект «Спільноти самодопомоги», який презентують випускники тренінг-ініціативи «Yale School of Мedicine»: «Behavioral Health Assessment and Treatment of Survivors of Traumatic Stress».

Більше 700 волонтерів із восьми регіонів, які працюють з військовими та вимушеними переселенцями, навчать технік вироблення психологічної гнучкості та організаційного менеджменту. Психолог-травмотерапевт, керівник проекту «Спільноти самодопомоги», голова правління «Development Foundation» Марта Пивоваренко розповіла: «Метою проекту є передача американського досвіду волонтерам для зниження рівня психологічної напруги в громаді м. Львова та інших міст, шляхом створення спільнот взаємодопомоги, надання супроводу військовим, переселенцям, волонтерам, професійної підготовки психологів і психотерапевтів у питаннях психологічної травми та організаційного менеджменту».

З 1 липня у селі Недільне на Львівщині відбулась розробка та тестування реабілітаційної моделі, в межах якої проводилися арт-терапевтичні майстер-класи для дітей/сімей військовослужбовців та переселенців на базі табору «РаДіти» (досвід Єльської Медичної Школи та авторських методів реабілітації). Ця модель буде розповсюджена під час дводенних тренінгів у інших регіонах України (Івано-Франківській, Чернівецькій, Хмельницькій, Ужгородській, Запорізькій, Київській та інших областях). Дводенні тренінги допоможуть підняти рівень компетенцій психологів, волонтерів та соціальних працівників у роботі з психологічною травмою, удосконалити систему сервісної допомоги та активізувати громадську діяльність, спрямовану на допомогу вразливим категоріям у громадах. 

Прес-конференція та зустріч з «Katja Kolcio, Ph.D. Somatics, Associate Professor of Dance, Movement Studies, Environmental Studies у Wesleyan University» (Коннектикут, США) і тренерами проекту «Спільноти самодопомоги» відбудеться завтра, 8 вересня, об 11.00 у Малій сесійній залі Львівської міської ради (230 кабінет). Кожен учасник прес-конференції в подарунок отримає книгу Мадлени Роземблюм, клінічного соціального працівника із Нью-Йорку: «Батьківська академія».

«Девелопмент Фаундейшн» – це громадська організація психологів, психіатрів, психотерапевтів, соціальних працівників та інших фахівців у галузі ментального здоров'я, які надають волонтерську підтримку та психологічну допомогу, а також розробляють і впроваджують програми навчання і реабілітації учасників збройного конфлікту (від учасників Майдану до внутрішньо переміщених осіб і учасників бойових дій). За короткий час команді вдалося організувати та впровадити такі проекти: психологічна підготовка учасників до подій Майдану в Психологічній службі «Штабу національного опору» (2013), з метою попередження фізичних і психологічних травм; влітку 2014 у Львові та Києві було організовано перший в Україні навчальний проект з американськими тренерами світового рівня.

Програма навчання включила такі теми: «Профілактика та лікування ПТСР у жертв насильства і тортур в зонах конфліктів», «Робота з постраждалими, в яких вторинна психологічна травма», «Робота з дітьми-жертвами війни», а також «Робота з хворими з подвійним діагнозом ПТСР і алкоголізмом/наркоманією». Участь у програмі взяли 930 психологів, психотерапевтів і капеланів із Заходу і Центру України; була організована безкоштовна Школа Першої Психологічної Допомоги (PFA School) на основі матеріалів Національного Центру Дослідження Посттравматичного стресового розладу та Національного Центру Дослідження Дитячого Посттравматичного стресу (структури Міністерства ветеранів США). Школа пройшла в 21 місті України. Тренінги проводили із допомогою «Skype» викладачі з «Єльської школи медицини» (США).

Про це повідомили сьогодні, 7 вересня, «Щоденному Львову», в прес-службі міської ради.

dailylviv.com

До теми

16:02 19 жовтня 2021 р.

Озеро в Брюховичах забирають в орендаря і відкривають для вільного доступу

Шевченківський районний суд Львова задовольнив позов заступника прокурора Львівської обласної прокуратури і визнав недійсним договір оренди земельної ділянки з водоймою в Брюховичах. Мова йде про ставок на вул. Львівській, поруч із «Чебуречною». Орендар також повинен демонтувати паркан перед поверненням водойми.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

100 днів ринку землі у Львівській області

Рубрика: Економіка

Маркетплейс для провайдерів, влади та ГО

Рубрика: Освіта і наука

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу