У Львові продовжують дискримінувати хворих на ДЦП
13:00 17 лютого 2016 р.
Фото: firstsocial.info
Громадського активіста Остапа Стадника (на світлині) не пустили у фітнес-клуб.
У Львові один випадок дискримінації хворого на дитячий церебральний параліч випереджає інший схожий випадок. Не встигло вщухнути обурення львів’ян через вигнання з ресторану «Vapiano Lviv» хворого на ДЦП біженця з Донбасу та таксиста Романа Кисляка, як черговий інцидент відбувся в фітнес-клубі мережі «Sport Life» в Сихівському районі Львова.
Громадського активіста Остапа Стадника, який теж страждає на ДЦП, не пустили в фітнес-клуб, бо він може відлякати клієнтів та розводитиме антисанітарію. Про це на своїй сторінці в соціальній мережі «Facebook» повідомила Katrin Roinska, яка також розповіла:
«Якщо нарешті суспільство готове підняти тему дискрімінації людей з особливими потребами, також хочу поділитися історією свого близького друга. З Ostap Stadnyk знайома вже понад 10 років і буквально з першої хвилини нашої розмови я відчула, що нарешті матиму найкращого товариша.
Остап надзвичайно відкрита та товариська людина і в своєму житті досяг вже дуже багато. Незважаючи на навчання в домашніх умовах школу закінчив на відмінно, а опісля отримав червоний диплом по англійській фіології в Національному університеті Івана Франка і на сьогоднішній день дає приватні уроки з англійської мови як для школярів так і для дорослих.
Остап також веде активну громадську діяльність, є одним з організаторів зустрічей молодих людей з діагнозом ДЦП (ГО «Відкриті серця»). Я з радісттю з Остапом відвідую різноманітні мистецькі події, також ходимо в кавярні і на привелике щасття до нас переважно відносяться дуже позитивно, здебільшого не хочуть брати гроші за вхідні квитки (хоч на безкоштовних вхід ніхто не претендує, хіба наприклад проїзд у транспорті, що належить по закону), допомагають подолати сходинки як працівники так і звичайні перехожі.
Але крім культурного та робочого життя Остапові (тим більше в його малорухомому становищі) необхідне і фізичне навантаженя, лікарі радять займатися плаванням. Найближчий заклад, що знаходиться до місця проживання – «Спортлайф», що на Сихові (саме в цьому районі проживає мій друг). Та вже другий рік поспіль Остап не може потрапити в цей заклад.
Два роки тому працівник не соромився просто у вічі сказати, що «такий клієнт буде своїм виглядом відлякувати клієнтів», тоді навіть голова сихівської адміністрації п.Ірина Михайлівна написала листа (копія є в Остапа) щоб пояснили ситуацію але відповіді так і не отримали на сьогоднішній день.
Пройшло два! роки і Остап знов наважився звернутися за придбанням абономента але на цей раз в телефонній розмові повідомили, що його не допустять до закладу, оскільки ЙОГО ВІЗОК НЕ ПРОЇДЕ ЧЕРЕЗ ТУРНІКЕТ!!! А КОЛЕСА ВІЗОЧКА СПРИЧИНЯТЬ АНТИСАНІТАРІЮ!
Мені взагалі дивно як дозволяють відкривати такі заклади, котрі не відповідають нормам. Вірячи у силу мережі, сподіваюся ,що це допоможе людині нарешті потрапити у заклад, де по закону має право користуватися кожна людина, особливо коли їй це справді життєво необхідно. Давайте змінювати суспільство разом».
Про це повідомили сьогодні, 17 лютого, на соціальному порталі «Страйк».
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook