У Львові обговорили за «круглим столом» питання цивільного контролю над ЗСУ | Новини Львова

У Львові обговорили за «круглим столом» питання цивільного контролю над ЗСУ

10:30 5 грудня 2018 р.

  • 0


Фото: mil.gov.ua

Учасники «круглого столу» у Львові обговорили питання впровадження демократичного цивільного контролю над Збройними Силами України.

У межах спільного проекту Координатора ОБСЄ в Україні та міністерства оборони України у Львові зібралися за «круглим столом» представники міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України, Національного університету оборони України імені Івана Черняхівського, а також професорсько-викладацький склад та ад’юнкти Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, представники військових установ гарнізону та провідні громадські діячі Львівщини.

Менеджер проектів у військово-політичній сфері Координатора ОБСЄ в Україні Олександр Гладкий розповів: «У своїй діяльності з впровадження проектів ми співпрацюємо з багатьма органами виконавчої влади і, зокрема, з Міністерством оборони України. Так, ми успішно реалізували проект соціальної адаптації військовослужбовців після завершення військової служби, завершили проект з гуманітарного розмінування. Варто зазначити, що це лише загальновідомі в суспільстві проекти, є й інші. Робота ведеться постійно. Років зо три тому під час спільної наради в оборонному відомстві виникла ідея створити проект з впровадження демократичного цивільного контролю»

Олександр Гладкий також взазначив, що в межах проекту розробляється два напрями. Перший – це підвищення обізнаності військовослужбовців, офіцерів вищої ланки з вищевказаної тематики. Другий – проведення бесід, оцінок та написання проекту, так званої «Дорожньої карти», щодо посилення демократичного цивільного контролю над Збройними Силами України.

«Уже проведено спеціальні заняття для тренерів, а також семінари для військовослужбовців, – додав Олександр Гладкий. – Нині ми презентуємо, обговорюємо і збираємо відгуки для базового оцінювання ситуації з демократичним цивільним контролем над ЗС України. В середині місяця плануємо провести заключне засідання у Києві та передати свої напрацювання до оборонного відомства».

Упродовж дня учасники зустрічі обмінялися власним досвідом з вказаної тематики, заслухали доповіді представників оборонного відомства щодо чинної законодавчої бази у цій сфері, дотримання прав військовослужбовців, упровадження гендерних питань в Українському війську, взаємодії військових з громадськістю, налагодження ефективної комунікації військовослужбовців з представниками засобів масової інформації. Досить жвава дискусія відбулася в межах доповіді з впровадження плану заходів з інтеграції гендерної рівності в Збройних Силах України.

Як зазначила,радниця командувача НГУ з питань реформування психологічної служби та ґендерної інтеграції Вікторія Арнаутова, від початку бойових дій на Сході силові відомства зіштовхнулися з питаннями забезпечення рівних прав чоловіків та жінок в секторі безпеки та оборони. Збільшення числа жінок в Збройних Силах України на тлі російської збройної агресії пояснюється їхнім бажанням захищати країну пліч-о-пліч з чоловіками.

Однак, на той час, чинне законодавство передбачало залучення жінок здебільшого на адміністративні посади. На сьогодні внесено зміни до законів та наказів, якими відкрито нові можливості для жінок в армії.

Виступаючи перед учасниками, начальник управління інформаційно-пропагандистського забезпечення Головного управління морально-психологічного забезпечення ЗС України капітан першого рангу Андрій Коренько наголосив на тому, що подібні заходи є вкрай важливими, насамперед, для військових, адже сучасне суспільство прагне змін. Збройні Сили у цьому процесі відіграють чималу роль і саме тому виходять з ініціативами, які в подальшому позитивно вплинуть на розвиток нашого суспільства. Демократичний цивільний контроль – це ознака демократичної держави. Україна робить суттєві кроки у царині утвердження демократії у всіх сферах.

Про ефективну комунікацію між військовими та ЗМІ повідомив учасникам круглого столу начальник однієї з редакцій Центрального друкованого органу МО України «Народна армія» полковник Руслан Лінник. Він роповівприсутнім про діючу в оборонному відомстві систему інформування громадськості, акцентував увагу на тому, що співпраця із медіа дозволяє оперативно доносити до суспільства важливу інформацію про діяльність Українського війська та перебіг операції Об’єднаних сил.

«Це результат копіткої щоденної роботи усіх представників військових інформаційних структур. Вона передбачає проведення тематичних прес-конференцій, брифінгів, залучення посадових осіб до ефірів на телебаченні, радіо тощо. Окрім того, щоденно опрацьовується чимала кількість журналістських запитів, проводиться реагування на конструктивну критику», – наголосив полковник Руслан Лінник.

На завершення заходу було прийнято низку пропозицій до плану дій реалізації Дорожньої карти з посилення демократичного цивільного контролю над Збройними Силами України. Про це повідомили в прес-службі міністерства оборони України.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

22:42 14 липня 2020 р.

У Золочеві зібралося віче проти самовільного будівництва московської церкви

У вівторок, 14 липня, на Львівщині біля самовільного будівництва церкви УПЦ (МП) в Золочеві по вул. Труша, 9 зібралися десятки людей і вимагають, аби люди з-за брами вийшли до громади

Рубрика: Ситуації

20:21 14 липня 2020 р.

Українцям дозволили в'їзд ще в дві країни

Українці знову можуть подорожувати на Багамські острови та до Лівану, повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час брифінгу.

Рубрика: Ситуації

Останні новини

ЄС обмежив в'їзд для жителів ще двох країн

Суд у Львові конфіскував понад 8 тонн спортивного взуття

За гроші від грального бізнесу боротимуться з ігровою залежністю

Кардинал з Ватикану освятить нову церкву у Львові

У Золочеві зібралося віче проти самовільного будівництва московської церкви

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ ЮНЕСКО про вандальну забудову на Міцкевича, 9

Рубрика: Культура

Зарплати для комунальників Львова

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу