У Львові назріває «сміттєвий бунт»

12:00 22 листопада 2016 р.

Фото до новини


Фото: скріншот з «YouTube»

Мешканці львівських районів Рясне-1, Рясне-2 та Левандівки, а також приміського села Білогорща готові перекривати дороги та зупиняти сміттєвози, аби не допустити жодної сміттєвої діяльності на території колишнього заводу «Львівсільмаш».

Про це вони заявили напередодні, увірвавшись на засідання комісії з архітектури, містобудування та охорони історичного середовища міськради. Зокрема, житель Білогорщі Василь повідомив: «На громадських слуханнях ми вже сказали своє категоричне «ні» цьому авантюрному проекту. Адже не в інтересах комерційної структури утилізувати сміття. Вона прагне відсортувати для себе скло, папір, пластик та інші потрібні матеріали, а непотріб закопати чи й так залишити на території заводу «Львівсільмаш», де їм збираються виділити 10 гектарів. Для нас це означає рої мух, нашестя щурів та інші «переваги» такого сусідства. Найближчі ж житлові будинки знаходяться на відставні 700 метрів від майбутнього сміттєвого епіцентру». 

Жителя Білогорщі підтримують і інші активісти – зазначаючи, що попри відсутність рішення на виділення землі приватне підприємство ТзОВ «Західресурс плюс» вже завезло на ділянку пресувальне обладнання. Відтак, начальник юридичного управління Львівської міськради Гелена Пайонкевич запевнила, що це питання, радше, не буде виноситись на наступне пленарне засідання сесії Львівської міської ради, що відбудеться 1 грудня. 

Чиновник стверджувала: «Я буду рекомендувати міському голові це питання на розгляд сесії міської ради не виносити. Це землі міста і без рішення ради ніхто розпорядитися ними не може. Питання в такому вигляді, в якому воно було, виноситись не буде».

Гелена Пайонкевич також зазначила, що згідно із законодавством, полігону ТПВ на території населеного пункту бути не може. Про це повідомив сьогодні, 22 листопада, кореспондент агенції Укрінформ, який також нагадав, що на сесії міської ради, яка відбулась 10 листопада, на розгляд депутатів було винесено питання про виділення 10 га землі ЛКП «Львівспецтранс» на вулиці Шевченка, 327г під сміттєпресувальні лінії. Тоді депутати розгляд цього питання перенесли.

Як інформував «ЩЛ», на засідання комісії Львівської міськради увірвалася сотня активістів, відтак, у ЛМР заспокоювали жителів Рясного й Білогорщі.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини