У Львові Максима Козицького і бізнесменів посадили в інвалідні візки

21:20 9 серпня 2023 р.

Підприємці на собі змогли відчути, з якими бар’єрами щоденно стикаються люди з інвалідністю.

Про це інформує пресслужба ЛОВА, пише  Dailylviv.com.

Сьогодні, 9 серпня, до Superhumans Center завітали близько двох десятків представників бізнесу. Серед них готельєри, представники торгових центрів, аптек, заправок. Для них організували спеціальну екскурсію на кріслах колісних. Усе заради того, аби підприємці на собі змогли відчути, з якими бар’єрами стикаються люди з інвалідністю, та обговорити з фахівцями, як зробити бізнес доступним для всіх клієнтів.

«Ми хочемо звернути увагу представників бізнесу, готельного, ресторанного чи будь-якого іншого, на питання безбар’єрності. Після війни ми матимемо країну людей з інвалідністю, тому ми повинні уже зараз готувати наше суспільно ставати доступними для усіх. Наші заклади здебільшого не облаштовані навіть пандусами. Тому важливо, аби представники бізнесу зрозуміли, як це – сидіти в кріслі колісному. Наше завдання – щоби ресторани, кінотеатри, аптеки були максимально доступними для людей з інвалідністю. Це перший такий захід, який проводить Superhumans, але точно не останній», –  розповіла СЕО Superhumans Center Ольга Руднєва.

Спершу для учасників провели короткий інструктаж користування кріслом колісним, а потім вони самостійно спробували скористатись пандусом, ліфтом, відчинити/зачинити двері. Допомагати собі ногами чи вставати з крісла заборонили.

Уперше сісти на крісло колісне спробував і начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

«Менш ніж за рік Superhumans Center зміг зробити неймовірне: тут напрацювали цілу систему реабілітації та протезування наших військових і цивільних. Уже зараз пацієнти кермують транспортом з протезом руки чи стрибають на роуп-джампінгу з однією біонічною ногою. Люди, які сюди приїжджають, отримують шанс відчути себе суперлюдьми. Наше завдання – зробити все, щоб вони відчували себе суперлюдьми не тільки в Superhumans Center, а в кожному куточку України. Коли я сів на крісло колісне, зрозумів, як багато викликів є у людей з інвалідністю, які, на перший погляд, непомітні: від нестачі пандусів, до надто високих стійок, за якими людину не видно. Наша мета – щоб у кожному місті і селі нашої області усі легко могли потрапити, куди хочуть: у навчальні заклади, транспорт, держструктури, медзаклади, заклади культури та відпочинку. Щоб людей брали на роботу, базуючись виключно на їхніх вміннях та знаннях. 

Працюємо над тим, щоб, відповідно до Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року, зробити Львівщину областю рівних можливостей для усіх людей. Закликаю громади долучатись до реалізації безбар’єрності конкретними кроками й рішеннями. Можете розраховувати на підтримку Львівської ОВА у цьому»,  – акцентував очільник Львівщини.

Superhumans Center облаштований спеціально під потреби людей з інвалідністю. Заїхати в клініку можна двома способами – безпосередньо скориставшись пандусом або підйомником (якщо у пацієнта потрійна ампутація кінцівок. Під час екскурсії власники бізнесу оглянули тренувальні зали для пацієнтів та поспілкувались з ними.

«Наша бригада потрапила від мінометний обстріл. Після мого поранення ми з дружиною почали шукати клініку для протезування. Натрапили на Superhumans Center, заповнили анкету і дуже швидко отримали відповідь. В кінці травня я приїхав на реампутацію, робили хірургічне втручання. Зараз я третій день, як стою на протезі, однак до цього пересувався на кріслі колісному. Можу сказати, що це важко. Як виїжджав в магазин, то потрібно було встати, відчинити двері, сісти назад, а двері незафіксовані і зачиняються. З третього разу лише вдавалось заїхати. Дуже важливо, щоб були пандуси і мінімальні пороги, бо на кріслі колісному через пороги дуже важко перескочити, можна й перекинутися, якщо досвід невеликий. Наші дороги, тротуари в ямах, це дуже ускладнює пересування людей», – поділився 31-річний військовослужбовець 14 ОМБр Олег Сподін.

Наприкінці екскурсії для підприємців організували лекцію, під час якої виокремили основні стереотипи про людей з інвалідністю та основні правила спілкування з ними.

«У нас є дуже багато стереотипів про людей з інвалідністю. Ми помилкового узагальнюємо їх усіх під категорію «тягар для сім’ї» чи «об’єкт благодійності», або ж «вони інші». Україна змінюється, тому ми повинні також змінювати своє мислення про людей. Особисто я в кріслі з 21 року і не люблю, коли мене жаліють, адже це принижує мою людську гідність. Ви можете, звісно, допомогти, відкривши двері перед людиною в кріслі, допомогти дістатись кудись за відсутності пандуса, але без жалощів. Маємо спонукати наше суспільство, наш бізнес ставати безбар’єрним. Люди повинні звертати увагу на це під час будівництва нових об’єктів, житлових будинків, магазинів», – наголосила лідерка ГО «Група Активної Реабілітації» та консультантка з питань безбар’єрності Superhumans Center Уляна Пчолкіна.

Звертаємо вашу увагу, рівень комунікації з людьми з інвалідністю також важливий. Не вживайте слів «колясочник», «інвалід», «має обмежені можливості», «особливі потреби», якщо не хочете образити людину. Згідно з довідником безбар’єрності ці терміни неправильні та неетичні. Краще говоріть «людина з інвалідністю» або людина, яка пересувається на «кріслі колісному». Презентація про безбар’єрність доступна за посиланням .

Нагадаємо, клініка з реабілітації та протезування цивільних й військових Superhumans Center запрацювала на Львівщині у квітні цього року. 

Засновник корпорації Virgin Group приїхав на Львівщину

Перші пацієнти нової клініки протезування у Львові отримали мегатехнологічні британські протези

Баффет дав Україні машини для розмінування, металодетектори і, навіть, мінно-пошукових собак

dailylviv.com

Створено конектом мозку мухи, а через 30 років з'явиться мапа мозку людини

Індустріальному парку у Городку держава дасть ще понад 15 млн грн

За що МЗС України вітає доповідь Генсека ООН

На вулиці Личаківській у напрямку Винників почали облаштовувати додаткову смугу для руху транспорту

Оборонні мури Бернардинського монастиря у Львові орендують незаконно - прокуратура

У Львові реставрують 100-річний вітражний ліхтар

Власників п’ятьох квартир в центрі Львова оштрафували за заміну дерев'яних вікон на пластикові

У трьох західних областях вночі збили сім шахедів

Заміна шин, обігрів лобового скла і салону. На Львівщині починають перевірку перевізників

У Трускавці буде вулиця імені видатного реабілітолога Володимира Козявкіна

Patriot з Румунії прибув в Україну

Новий генсек НАТО прибув до Києва

БЕБ змусило автодилера відшкодувати майже ₴4,3 млн несплаченого податку

Намагалася замаскувати вбивство під самогубство

Три шахеди, які залетіли в Білорусь, летять назустріч гелікоптеру Лукашенка

Частина «чеських» боєприпасів уже в Україні

На лаві підсудних - мешканець Трускавця, який вбив свого товариша

Дрони СБУ вдарили по військовому аеродрому «Борісоглєбск»

У Львові висадять 326 подарованих дерев та кущів

У Львові врятували 18-річного хлопця, який потрапив у ДТП з буйволом

На Львівщині через ДТП згоріла автівка

Під Покровськом вдалося зупинити наступ росіян

Приміщення вартістю ₴10 млн, які НУ «Львівська політехніка» віддала в оренду, повернули державі

Через блокування е-квитка ЛОВА розірвала договір ще з одним перевізником

У Дублянах одночасно горіли дві квартири

У Львові шпиталізували 82-річну пішохідку, яку на переході збив 77-річний водій

На Львівщині мешканець Хмельниччини переїхав 76-річну велосипедистку

Сили оборони вразили російську РЛС "Нєбо-М"

У паспорті наклеїв поверх чужого фото своє. Хасид не зустріне Рош га-Шана в Умані

На Стрийщині на чоловіка впало дерево. Він загинув

3 жовтня Львівщина віддасть шану чотирьом Героям

Помер колишній редактор газети «Нерухомість» старший лейтенант Андрій Карплюк

У Харкові зруйновано фасадну частину п'ятиповерхового житлового будинку

За добу ворог здійснив 142 атаки і запустив рекордну кількість дронів

Російські безпілотники атакували Київ упродовж майже 6 годин

Уночі збито ворожих 75 ударних БпЛА зі 105 запущених

Український інститут національної памʼяті зреагував на звернення польських громадян

У Львові розпочався 31-ий BookForum, але ярмарку не буде

Щоб зупинити п'яного діда за кермом, онук заявив про викрадення автомобіля

Сергій Грановський і Андрій Карплюк повернулися до рідного Львова навіки