У львівських школах і садочках – педикульоз, глистна інвазія, холод та брак води, – активістка

21:33 2 лютого 2016 р.

У львівських школах та садочках є проблема педикульозу та глистної інвазії. Проте цю проблему міська влада намагається приховати.

Медоглядів у школах давно немає. А довідки, які приносять батьки, доводиться купувати. Щоби виправити цю ситуацію, громадські активісти вимагають створити при Львівській міській раді Громадську раду, яка контролюватиме міську владу.

Про це сьогодні, 2 лютого, під час відкритого засідання робочої групи з розроблення Положення про Громадську раду при ЛМР та її виконавчих органах, яке відбулася у Львівському прес-клубі, заявила одна з ініціаторів цього процесу Олена Пономарева.

Вона займається громадським контролем в освіті і те, що діється у школах Львова, їй відомо дуже добре.

- По-перше, це – забезпечення підручниками. Можливо, не всім відомо, що держава має забезпечити підручниками школярів на 50 відсотків, а на 50 – має забезпечувати місцева влада. А в нас підручники отримали 10 відсотків дітей. Інші,незважаючи на 53 статтю Конституції, яка говорить про безоплатність освіти, і незважаючи на чотири роз’яснення  Конституційного Суду, залишилися без підручників. А місцева влада робить вигляд, що нічого не помічає, - каже Олена Пономарева.

За її словами, львівські діти цього року випадково мають харчування в школі. 36 млн гривень в міський бюджет було закладено в грудні 2015 року. А 18 січня 2016 року було повідомлено, що фінансування харчування в школах віддано на розгляд місцевої влади. Тож, міська влада посоромилася забирати ці кошти від дітей.

А ось тримати школярів у холодних класах та відмикати воду у туалетах – не соромно.

- Є ліміти. Директор школи скручує газ та воду, тому що так йому сказала влада. І дитина сидить в холодному приміщенні. Дитина їсть холодне, дитина не миє руки. Не дотримується питного режиму. Дитина в школі закрита під охороною. Якщо в неї немає грошей, а надавач послуг не виставив хоча би кип’ячену воду, то дитина 7-8 годин перебуває без води, - каже громадська активістка.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

10:08 16 жовтня 2021 р.

Біля ресторану Відень один автомобіль збив пішохода, інший на нього наїхав

15 жовтня в селі Зимна Вода, неподалік ресторану «Відень», автомобіля марки «Dacia Logan» здійснив наїзд на невстановленого чоловіка, який перебігав дорогу поза межами пішохідного переходу.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Доступні кредити 5-7-9% на Львівщині

Рубрика: Економіка

100 днів ринку землі у Львівській області

Рубрика: Економіка

Маркетплейс для провайдерів, влади та ГО

Рубрика: Освіта і наука

Йосиф Ситник, заступник голови ЛОО ВО "Свобода", про політичні кулуари

Рубрика: Політика

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу