У львівському кінопалаці виявили порушення вимог пожежної безпеки

12:30 5 квітня 2018 р.

Фото до новини


Фото: lviv.dsns.gov.ua

Фахівці Головного управління ДСНС України у Львівській області разом із представниками ЗМІ провели перевірку дотримання вимог пожежної безпеки у кінотеатрі «Кінопалац імені Олександра Довженка».

Про це повідомили сьогодні, 5 квітня, в прес-службі Головного управління ДСНС України у Львівській області, де також розповіли: «У кінотеатрі є два зали, розраховані на 250 та 750 відвідувачів. Більший кінозал має у кожному ряді по 35 місць для сидіння. Рятувальники зазначають, що, згідно вимог пожежної безпеки, такій ряди повинні бути посередині розділені рядом для евакуації». 

«Під час огляду представники адміністрації кіноцентру запевняли, що слідкують за тим, аби евакуаційні виходи завжди були доступними та відкритими. Але фахівці ДСНС помітили низку суттєвих порушень, які можуть завадити швидкій евакуації відвідувачів. Зокрема, сходова клітина закладу не обладнана аварійним освітленням, яке, згідно вимог, повинно обов’язково бути забезпеченим. У випадку виникнення пожежі у будівлі, електропостачання вимикається. Саме аварійне освітлення у повній темряві стає маркером для людей, де шукати шляхи порятунку», – поінформували також в управлінні ДСНС.

«Також допускається сполучення шляхів порятунку із пожежонебезечними приміщеннями, які не відокремлені протипожежними перешкодами. Подекуди біля сходів можна було побачити нагромадження предметів, зроблених із горючих матеріалів. Адміністрація закладу пояснила це тим, що у деяких приміщеннях проводяться ремонтні роботи. Але таке пояснення є абсурдним у питанні гарантування безпеки відвідувачів.
Рятувальники зауважили, що у кінотеатрі відсутні системи пожежної автоматики, немає датчиків виявлення диму чи вогню», – доповнили в управлінні ДСНС.

«Під час перевірки фахівці ДСНС неодноразово помічали влаштовані тимчасові ділянки електромережі. Такі порушення часто й стають основною причиною виникнення загоряння. Адміністрація закладу пообіцяла звернути увагу на цей недолік й негайно його усунути», – розповіли також в управлінні ДСНС.

«Позитивним моментом під час перевірки рятувальники зазначили те, що кінотеатр обладнаний системою внутрішнього протипожежного водопроводу, і ця система є справною. Отже, у випадку виникнення пожежі адміністрація зможе скористатися нею аби ліквідувати загорання», – поінформували також в управлінні ДСНС.
«Фахівці ДСНС звернули увагу представників закладу й на те, аби вони слідкували за вчасним обслуговуванням вогнегасників. Адже саме вони є першочерговим інструментом для цілей пожежогасіння», – розповіли також в управлінні ДСНС.

«За результатами даної перевірки готуються матеріали, які будуть передані до адміністративного суду щодо призупинки діяльності цього об’єкту, до повного усунення виявлених порушень. Завершилася перевірка комплексним навчанням. Фахівці ДСНС зімітували умовну пожежу, й провели оцінку дій персоналу закладу у випадку виникнення пожежі. Відвідувачів з кіноцентру евакуювали, а на місце події негайно прибув пожежно-рятувальний підрозділ», – поінформували також в управлінні ДСНС.

«Упродовж квітня, травня й червня на Львівщині заплановано проведення  перевірок на 2058 об’є ктах з масовим перебуванням людей. Вже 140 таких об’єктів проінспектували», – повідомили також у прес-службі Головного управління ДСНС України у Львівській області

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів