У Львівській міськраді затвердили її нову структуру

17:35 26 травня 2016 р.

Фото до новини


Фото: прес-служба Львівської міськради

У зв’язку зі змінами у законодавстві, в ЛМР ліквідовується управління «Дозвільний офіс».

«Сьогодні, 26 травня, під час пленарного засідання Львівської міської ради депутати проголосували за затвердження структури виконавчих органів Львівської міської ради та за загальну чисельність апарату ради та її виконавчих органів. Відповідну ухвалу підтримало 45 депутатів», – повідомили в четвер у прес-службі міськради, де також розповіли подробиці:

«Міський голова Львова Андрій Садовий зазначив: «Сьогодні надзвичайно важливе засідання. Ми сьогодні проголосували нову структуру міської ради. На наступному засіданні ще проголосуємо ухвалу про розмежування повноважень. Нова структура вже з вересня може вступити в дію. Це вимога часу. Ми сьогодні отримуємо додаткові повноваження від держави і повинні це все легітимізувати. Чим більше буде впливу міста в місті, тим більше буде порядку». 

Своєю чергою, начальник юридичного управління Гелена Пайонкевич розповіла:

«Діюча структура як цілісний документ була прийнята ще у 2006 році. Впродовж цього часу достатньо істотно змінювалися повноваження органів місцевого самоврядування. З 2008 до 2014 року ми можемо прослідкувати різку централізацію в нашій державі, це є припинення повноважень стосовно реєстрації нерухомого майна, це є повноваження, обмеження повноважень стосовно розпорядження земельними ділянками, обмеження повноважень стосовно здійснення архітектурно-будівельного контролю.

Станом на сьогодні ми маємо різке збільшення цих повноважень. Ми можемо навіть прослідкувати той факт, що держава повертає нам не зовсім властиві функції. Зокрема, два роки тому нам передані повноваження зведення трудових архівів. Ми вже здійснюємо реєстрацію місця проживанні і припинення реєстрації, також починаємо вести реєстри територіальної громади. Тобто, бачимо чітку тенденцію до збільшення повноважень.

Ця ухвала буде введена в дію не раніше 1 вересня цього року, оскільки буде прийнято рішення про створення, реорганізацію та ліквідацію ряду виконавчих органів. Але ми одночасно ставимо умову, що ця ухвала набере чинності не раніше, ніж затвердження сесією міської ради ухвали про розмежування повноважень. Цю ухвалу ми плануємо винести на розгляд наступної сесії».

Департамент фінансової політики отримав підпорядкування напряму міському голові.

Першому заступнику міського голови підпорядковано блок департаменту житлового господарства та інфраструктури, а також шість районних адміністрацій.

Заступник міського голови з економічних питань та містобудування буде мати під собою економічний блок та блок містобудування. Новим є те, що департаменту розвитку ми підпорядковуємо управління культури та управління охорони історичного середовища.  Логіка є такою, що управління туризму і управління культури мали б знаходитися у підпорядкуванні однієї особи.

Стосовно управління охорони історичного середовища, то за останні 10 років воно було в підпорядкуванні першого заступника міського голови, заступника міського голови, який курував роботу департаменту містобудування, і короткий час у складі департаменту містобудування. Але, враховуючи важливе значення цього управління, вважаємо за доцільне перевести його в департамент розвитку, оскільки розвиток повинен здійснюватися в першу чергу через збереження набутого. Ми сподіваємося, що цьому управлінню буде приділена більша увага і робота його стане більш ефективною.

Наступне – розподіл управління архітектури на два самостійні управління. На сьогодні в управлінні архітектури є декілька відділів, які здійснюють кардинально різні за своїм об’ємом функції. Це є відділ, який займається розробкою та коригуванням генерального плану Львова, розробкою і корегуванням детальних планів і зонінгу, і також працюють районні архітектори. Тому було прийнято рішення розділити управління архітектури на управління архітектури та урбаністики, яке буде виконувати більш глобальні функції, тобто забезпечувати розгляд коригування генерального плану, детального плану територій, зонінгу, а також підготовку містобудівних умов та обмежень на об’єкти 4-5 категорії, тобто тих об’єктів які здійснюють істотний вплив на містобудівну ситуацію.

А управлінню регулювання забудови будемо пропонувати доручити вирішення дрібніших запитань, тобто видачу архітектурно-планувальних вимог і будівельних паспортів, вирішення питання дрібних реконструкції, тобто, підготовка та розгляд містобудівних умов 1-3 категорії.

Також ми створюємо два нові департаменту: юридичний департамент, до складу якого буде входити управління правової роботи без статусу юридичної особи і управління державної реєстрації, яке на сьогодні реанімовано і проводить свою роботу. Створено департамент адміністративних послуг, який забезпечуватиме населення міста через роботу ЦНАПів і через роботу «гарячої лінії» ефективними і вчасними адміністративними послугами .

У зв’язку зі змінами у законодавстві, ліквідовується управління «Дозвільний офіс». Штатні одиниці цього управління передані у ЦНАПи і в управління державної реєстрації.

Департамент гуманітарної політики розділили на два департаменти: на департамент соціальної політики, який буде один з найбільший з департаментів. Там працює понад 220 осіб та департамент освіти, охорони здоров’я, сім’ї, молоді та спорту».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини