У «Львівавтодорі» напрацювали варіанти реконструкції площі Франка

12:10 2 квітня 2019 р.


Фото: city-adm.lviv.ua

Команда «Львівавтодору» напрацювала зі залученням зовнішніх експертів декілька варіантів нового планування площі Івана Франка.

Про це повідомили у вівторок, 2 квітня, в прес-службі Львівської міськради, де також розповіли: «Автори пропозицій мали на меті врахувати потреби площі як пересадкового вузла, громадського простору для жителів сусідніх вулиць та студентів навколишніх закладів, а також як важливої транспортної розв’язки».

«У 2019 році у Львові проводитимуть масштабні роботи з капітального ремонту головних магістральних доріг. Цьогорічні роботи можна розділити на три частини: роботи на перехідних об’єктах, ремонт нових об’єктів і дороги на ремонт яких цього року виготовляємо лише проектно-кошторисну документацію (ПКД), а виконання робіт розпочнеться наступного року. До об’єктів, на які цього року буде виготовлено лише проектно-кошторисну документацію, належить площі Івана Франка», – поінформували також у міськраді.

Заступник директора департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Андрій Білий зазначив: «Маємо різні варіанти локальних змін до проекту реконструкції площі Івана Франка. Очікуємо на розгляд і обговорення цих варіантів громадськістю. Пропозиції мешканців ми проаналізуємо і напрацюємо найкращий варіант, який буде застосовано при корегуванні проекту. Роботи з реконструкції площі плануємо розпочати наступного року».

«Варіант «Круговий рух для автотранспорту» передбачає організацію кругового руху для автотранспорту навколо площі Франка і влаштування виділених смуг для громадського транспорту в напрямку до центру з вулиці Вітовського та в напрямку Вітовського від вулиці Стрийської, а також в обох напрямках на ділянці площі Франка від Стрийського ринку. Він передбачає влаштування двох зупинок громадського транспорту безпосередньо на площі Франка (біля будинку №78) та острівної зупинки на вулиці Івана Франка в напрямку від центру (на підході до площі Франка) й виключення зайвого простору з площі за рахунок розширення центрального трикутника, влаштування напрямних острівців та острівців безпеки, а також збільшення кількості пішохідних переходів», – розповіли також у міськраді.

«Варіант «Три сторони трикутника» передбачає організацію руху автотранспорту по всіх сторонах трикутника площі Франка і влаштування виділених смуг для громадського транспорту в обох напрямках на ділянці площі Франка від Стрийського ринку в напрямку до центру та до вулиці Вітовського, а також в одному напрямку від вулиці Вітовського. Приватний транспорт рухається по найпрямішій траєкторії з Вітовського в центр і зворотно. Рух від Стрийського ринку в сторону Вітовського переноситься на вулицю Зарицьких», – поінформували також у міськраді.

«Варіант «Три сторони трикутника» передбачає влаштування двох зупинок громадського транспорту безпосередньо на площі Франка (перед будинком №78), з яких одна «віденська» (в напрямку Стрийської) та двох острівних зупинок, з яких одна на вулиці Івана Франка в напрямку від центру (на підході до площі Франка), інша – на ділянці площі Франка від Стрийського ринку в напрямку до центру. Варіант передбачає виключення зайвого простору з площі за рахунок влаштування напрямних острівців та острівців безпеки, а також збільшення кількості пішохідних переходів», – розповіли також у міськраді.

«Варіант «Т-подібне перехрестя» передбачає радикальну перебудову площі Франка з облаштуванням Т-подібного перехрестя та значне розширення громадських просторів вздовж фасадів замість існуючого острівця. Передбачено розділення трамвайних колій за напрямками руху на під'їздах до перехрестя, для унеможливлення блокування трамваїв автотранспортом. Зупинки влаштовуються за перехрестям, при цьому в напрямку Сихова влаштовано «кишеню» (щоб під час зупинки трамвая мати змогу назбирати автомобілі в чергу на перехрестя зі Стрийською). В інших напрямках – зупинка в смузі руху, при цьому в напрямку Вітовського можна продовжувати виділену смугу, яка є на Франка, а авта з центру та від Стрийського ринку на Вітовського спрямовувати через Зарицьких – Волощака. Передбачено закриття для проїзду вулиці Менделеєва, яка стає житловою тупиковою вулицею, а заїзд на неї виконується через вулиці Кирила і Мефодія. Світлофор на перехресті вулиць Франка й Вітовського синхронізується з перехрестям вулиць Франка й Стрийської», – поінформували також у міськраді.

«Варіант «Повне трамвайне кільце» з облаштуванням повного трамвайного кільця передбачає створення на площі Франка великого пересадкового вузла між різними напрямками громадського транспорту з можливістю розвороту трамваїв у всіх напрямках при потребі. Також одна з ідей цього варіанту, яка може бути використаною і у інших – організація спільної для трамваїв, тролейбусів та автобусів виділеної смуги на вулиці Франка від центру», – повідомили також у міськраді.

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу