У квитанціях львів’ян на оплату комунальних послуг не будуть відображені субсидії

17:45 9 червня 2017 р.

Начальник уУправління соціального захисту ЛМР відповіла на запитання «Чому зараз у квитанціях на оплату комунальних послуг не буде відображено субсидій?».

У Львівській міськраді повідомили сьогодні, 9 червня: «З 1 травня 2017 року Кабінет міністрів України вніс зміни у призначення субсидій. Тепер, щоб автоматично перепризначити субсидію, необхідна інформація про доходи мешканців за чотири квартали до моменту звернення – тобто з квітня 2016 року по березень 2017 року. Але такої інформації Державна фіскальна служба України (податкова) у травні не надала, тому львів’яни, як і всі мешканці України, зараз отримають квитанції на повну суму спожитих житлово-комунальних послуг».

«Як тільки відділи соціального захисту отримають такі дані з податкової, субсидія буде призначена з 1 травня і відображена у квитанціях у наступних періодах. Тому мешканцям рекомендують, якщо є змога, – оплатити рахунки повністю, якщо ні – то сплатити ту частку, яку сплачували у квітні, адже якщо буде переплата – все це буде відображено у квитанціях», – поінформували також у міськраді.

Начальник управління соціального захисту Львівської міської ради Наталія Демкович зазначила: «З травня відділами соціального захисту постійно подавались запити в Державну фіскальну службу, бо автоматичне призначення субсидій є практично для усіх одержувачів. Ми звернулися  у податкову, але даних за перший квартал у травні вона взагалі не надавала. Лише 6 червня почали надходити перші відповіді на наші запити, і не всі ці відповіді є, знову ж таки, коректними. Тобто в окремих випадках є відомості за перший квартал, в інших – немає. Це пов’язано з тим, що, за інформацією від податківців, є різні періоди подання звітності, і кінцевий термін подання звітності – по 1 липня. Тому вони з об’єктивних причин нам не можуть надати такої інформації, а ми, відповідно, не можемо провести автоматичний перерахунок субсидій».

Наталія Демкович також розповіла: «До прикладу, в родині є троє осіб працездатного віку. По одній особі ми отримали коректну інформацію, по двох інших ми не отримали коректної інформації. На мій погляд, це буде неправильно, коли ми зараз прорахуємо, які нам дані давати за перший квартал. Адже ми порахуємо субсидію або в меншому розмірі, або в більшому, а згодом будемо або знімати, або додавати, і це не правильно. Ми маємо мати всю інформацію повністю коректною. Окрім того, ми не отримали інформацію з Пенсійного фонду військовослужбовців про їхні доходи. Коли отримаємо інформацію – наразі не відомо. Така ситуація по всій Україні, тому що єдиний сервер, єдина база Державної фіскальної служби є у Києві. Тільки ми будемо володіти всією необхідною інформацією, ми одразу призначимо субсидію. У квитанціях, які надійдуть у наступних періодах, буде відображена субсидія з 1 травня, тобто буде перерахунок».

У Львівській міськраді повідомили також: «Відтак, мешканцям рекомендують, якщо є змога, – оплатити рахунки повністю, якщо ні – то сплатити ту частку, яку сплачували у квітні, адже якщо буде переплата – то вся ця інформація буде відображена у квитанціях в наступних періодах». 

«Розпочався неопалювальний період, і окремим домогосподарствам на літній період буде призначено субсидію у розмірі 0 грн. Це зокрема, ті сім’ї, у яких є газове опалення. Тому необхідно сплачувати фактичну вартість послуг, що вказана у квитанціях. З початком опалювального періоду проводиться перерахунок цієї субсидії, і про це львів’яни знають», – пояснила начальник управління соціального захисту Львівської міської ради Наталія Демкович.

«А тим мешканцям, які мають центральне опалення і яким буде призначено субсидію на літній період,  раджу сплачувати за послуги частку плати у такому ж розмірі, як сплачували у квітні. Якщо бачите, що у квітні сплатили за послуги більшу суму, аніж нараховано у квитанції за травень – тоді необхідно сплатити фактичну вартість послуги, яку нараховано за травень. Бо якщо відділом соціального захисту буде призначено субсидію з 1 травня, після отримання інформації з податкової чи оплати заборгованості, то усі нарахування по субсидіях буде відображено у квитанціях і оплата за послуги у наступних місяцях сама по собі «вирівняється». Друга можливість – не оплачувати і очікувати нарахування по субсидіях. Але, як на мене, це гірший варіант для сім’ї, бо нарощується заборгованість з оплати за послуги», – поінформувала також Наталія Демкович.

«На кінець опалювального періоду у Львові є майже 137 тисяч домогосподарств-одержувачів житлової субсидії, термін якої закінчився 30 квітня,  і яким не провели перерахунок. Наталія Демкович додала: «В минулому році на кінець опалювального періоду було 113 тисяч одержувачів субсидій, а в літньому періоді – 86 тисяч. Як буде в цьому році – важко сказати, бо є зміни в тарифах, в доходах, до розрахунку береться інша мінімальна заробітна плата – 3 200 гривень», – повідомили також сьогодні, 9 червня, в прес-службі Львівської міськради.

dailylviv.com

До теми

21:19 24 вересня 2020 р.

На Львівщині "захопили" групу диверсантів, яка мали підірвати військові об'єкти (відео)

Координаційна група Антитерористичного центру при Управлінні СБ України у Львівський області провела масштабні тактико-спеціальні навчання на військових об`єктах регіону.

Рубрика: Ситуації

15:53 24 вересня 2020 р.

Владу Львова звинуватили у змові з місцевими олігархами у крадіжці територій парків і скверів

Удень розповідають, як дбають про благоустрій і пильнують території зеленої зони, а вночі підписують дозволи багатіям на відведення цих ділянок під будівництво.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

Парки Львова: території відпочинку чи забудов

Рубрика: Ситуації і пригоди

Коронавірусні хворі на Львівщини: хто платить за лікування

Рубрика: Медицина

Кредити Льова повертатимуть ненароджені

Рубрика: Економіка

5 ТОП-пріоритетів львівського бізнесу

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу