У двох пунктах пропуску на Львівщині – нові правила

15:10 15 лютого 2016 р.


Фото: dpsu.gov.ua

У Краковці й Рава-Руській відтепер оглядають автомобілі на різних смугах.

На Львівщині, у двох пунктах пропуску на кордоні – «Краковець» та «Рава-Руська» – уже кілька днів діють нові правила перетину кордону. Аби українці не стояли годинами в чергах автомобілі з українською та іноземною реєстрацією відтепер оглядають на різних смугах.

Щодня прикордонний пункт «Краковець» пропускає до чотирьох тисяч автомобілів. Зараз тут лише кілька українських  машин на одній смузі, на іншій – десяток з польськими номерами. Та по святах тут чекають напливу. Тож від 16 січня – нові правила.

Власник автомобіля з українськими номерами Володимир зазначив: «Думаю, що нові правила покращать ситуацію. Я в принципі перший раз їду, зараз черги нема. Може, свято, тому ще не їдуть».

Найбільше нарікань від власників зареєстрованих у Польщі автомобілів. За законом, кордон вони мають перетинати що п’ять днів. Власниця автомобіля з польською реєстрацією Оксана розповіла: «Не можна для нас зробити, щоб ми не так часто перетинали кордон. А то я мушу їхати до Польщі кожні п’ять днів. У мене є двоє дітей, як я можу вижити на українських номерах? Машина коштує 5-6 тисяч доларів, а так [на польській реєстрації] тисячу доларів і я можу їздити нормально».

Якщо експеримент буде вдалий, його запровадять і на інших ділянках кордону. Речник Мостиського прикордонного загону Іван Галкін зазначив: «Переважно 70% транспортних засобів, які слідують за кордон в пункті пропуску Краківець – це автомобілі з іноземною реєстрацією. Дуже велика частина з них, це транспортні засоби, якими керують громадяни України, але вони зареєстровані в республіці Польща і щоп’ять днів перетинають кордон».

Також із грудня минулого року прикордонники вирішили патрулювати сервісні зони – перед в’їздом на пункти пропуску. Так намагаються впорядкувати черги на кордоні. Патрулюють разом з національною поліцією.

Начальник Західного регіонального управління Держприкордонслужби Володимир Єгоров розповів: «Часто ми бачимо під час виїздів на пункти пропуску накопичення транспортних засобів, затори, неможливість виїхати транспортним засобам, які їдуть на в’їзд на територію України, бо є такі нахабники, які намагаються подолати цю чергу, рухаючись по зустрічних смугам на пункт пропуску».

Більшість автомобілів з іноземною реєстрацією, які перетинають кордон, належать мешканцям прикордонних зон. Начальник Львівської митниці Левко Прокіпчук повідомив: 

«Ми вже неодноразово зустрічались з народними депутатами і пояснювали, що без зміни умов перетину для цих транзитних автомобілів кількість таких автомобілів і далі буде збільшуватись. І в громадян немає іншого виходу, як кожних п’ять днів перетинати кордон».

Очікувати на швидкі зміни законодавства не варто, кажуть митники. Експеримент з розмежування смуг для автомобілів продовжили наразі ще на тиждень.

Про це повідомили сьогодні, 15 лютого, в «Українській газеті».

dailylviv.com

До теми

20:33 16 жовтня 2021 р.

Не заплатив за роботу: мешканка Львівщини написала скаргу в Польську інспекцію праці на дії підприємця

Мама двох малолітніх дітей, якій за хатню роботу в Польщі обіцяли заплатити 1000 євро, змушена була працювала в Німеччині по 12 годин на добу безоплатно.

Рубрика: Ситуації

10:08 16 жовтня 2021 р.

Біля ресторану Відень один автомобіль збив пішохода, інший на нього наїхав

15 жовтня в селі Зимна Вода, неподалік ресторану «Відень», автомобіля марки «Dacia Logan» здійснив наїзд на невстановленого чоловіка, який перебігав дорогу поза межами пішохідного переходу.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Доступні кредити 5-7-9% на Львівщині

Рубрика: Економіка

100 днів ринку землі у Львівській області

Рубрика: Економіка

Маркетплейс для провайдерів, влади та ГО

Рубрика: Освіта і наука

Йосиф Ситник, заступник голови ЛОО ВО "Свобода", про політичні кулуари

Рубрика: Політика

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу