Збільшили вишкіл українських військових у ЄС. У чотири рази

12:32 26 травня 2024 р.

Фото до новини

Спочатку місія передбачала проведення індивідуальної, колективної та спеціалізованої підготовки до 15 тисяч військовослужбовців ЗСУ.

Про це інформує Польське радіо, пише DailyLviv.com.

За останніми даними Брюсселя, у рамках місії ЄС, штаб-квартира якої знаходиться у Польщі, були проведені навчання вже для 50 тисяч українських військових.

Нагадаємо, що Рада Євросоюзу започаткувала Місію ЄС з військової допомоги на підтримку України (EUMAM Ukraine) у жовтні 2022 року. Її мета полягає в посиленні військових спроможностей Збройних сил України задля захисту територіальної цілісності та суверенітету України в межах її міжнародно визнаних кордонів, а також задля захисту цивільного населення.

Читайте також: Британські військові тренують українських штурмовиків

Як підкреслює кореспондентка Польського радіо Беата Пломецька, місія розвивається швидше, ніж очікувалося. Спочатку вона передбачала проведення індивідуальної, колективної та спеціалізованої підготовки до 15 тисяч військовослужбовців ЗСУ в різних місцях на території держав-членів ЄС. Однак, як очікується, до кінця літа 2024 року, вишкіл завершать 60 тисяч осіб, тобто в 4 рази більше. Багато солдатів проходять навчання в Польщі. Передусім це пов’язано із близькістю кордону та можливістю швидкого перекидання підготовлених солдатів з України на передову.

Польща не єдина країна ЄС, яка пропонує проведення навчань. Вишколи відбуваються в межах Європейського Союзу і з міркувань безпеки не можуть бути проведені в Україні.

Читайте такожПонад 100 тисяч українських військових уже пройшли підготовку за кордоном

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів