Цього року ще 166 львів’янок стали «Матерями-героїнями»

11:07 4 жовтня 2013 р.

Фото до новини

Відтак вони мають право на отримання грошової допомоги.

Як повідомляє сьогодні, 4 жовтня, прес-служба міської ради, в 2013 році звання «Мати-героїня» удостоїлись 166 львів’янок. А починаючи з 2006-го, в управлінні соціального захисту обліковано більше 400 матерів, яким присвоєне це почесне звання.

Відтак прес-служба міськради нагадує, що, відповідно до Положення про почесні звання України затверджене Указом Президента України від 29.06.2001 року № 476/2001, почесне звання «Мати-героїня» присвоюється жінкам, які народили та виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей, в тому числі дітей усиновлених у встановленому законодавством порядку. І що це почесне звання запроваджене, «враховуючи вагомий особистий внесок у вихованні дітей у сім’ї».

А також – для «створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей». Бо жінки після присвоєння почесного звання «Мати-героїня» мають право на отримання одноразової грошової допомоги, розмір якої становить 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, установленого з 1 січня року, в якому жінці було присвоєно це звання. 

Зі слів начальника управління соціального захисту Львівської міської ради Наталі Федорович, «сім’ям, які мають на утриманні четверо і більше дітей місто виплачує допомогу в розмірі 1 тис. грн., сім’ям, які мають на утриманні шестеро і більше дітей сума допомоги складає 7,5 тис. грн. ці виплати місто до досягнення дітьми дворічного віку виплачує один раз на рік». А сім’ям, у яких одночасно народилось троє і більше дітей, виплачується допомога в розмірі по 500 грн. щомісяця.

Тож прес-служба міськради повідомляє, що для ініціювання клопотання на присвоєння почесного звання «Мати-героїня» особа, яка прописана у Львові може звернутись в районний відділ управління соціального захисту Львівської міської ради за місцем реєстрації з таким переліком документів:

нагородний лист встановленого зразка, в якому в пугкті 13-му повинні бути зазначені конкретні заслуги особи, що стали підставою для порушення клопотання, а саме  особистий внесок у виховання дітей, створення сприятливих умов для здобуття освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральний якостей (чотири екземпляри-оригінали заповнені друкованим способом);

копії свідоцтв про народження дітей, завірені належним чином (по два екземпляри);

витяг з протоколу засідання органу місцевого самоврядування (для непрацюючих жінок), трудового колективу підприємств, установ, організацій, на яких було прийнято рішення про висунення кандидатури до відзначення (завірений печаткою і підписами);

копію паспорта (його першої, другої та 11-ї сторінок).

А для отримання більш детальної інформації про різні види соціальних гарантій мешканці Львова можуть звертатись за консультаціями до відділів соціального захисту за місцем проживання за телефонами:

Галицький (вул. Ференца Ліста, 5): 261-44-50.

Личаківський (вул. Театральна, 10): 235-71-62.

Залізничний (вул. Івана Виговського, 34): 295-82-28.

Франківський (вул. Генерала Тараса Чупринки, 85): 237-50-81.

Шевченківський (вул. В’ячеслава Липинського, 11): 252-28-40.

Сихівський (просп. Червоної Калини, 66): 254-64-80.

dailylviv.com

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

 

новобудови Львів