Трудова міграція зі Львівщини буде прогресувати, – соціологія

18:16 29 січня 2019 р.

Цьогоріч більше мешканців Львівщини планує виїхати на заробітки за кордон, аніж торік.

Такий висновок випливає з соціологічного дослідження, яке було представлено у Львівському прес-клубі 28 січня під час прес-конференції на тему: “Оприлюднення даних соціологічного дослідження “Політика, міграція, релігія”.

За словами директорки Українського центру вивчення громадської думки “Соціоінформ”, яке робило це дослідження, Наталії Зайцевої-Чіпак, респондентам було поставлено два запитання: «Чи розглядаєте ви або члени вашої родини можливість поїхати найближчим часом за кордон та чи були ви або хтось із вашої родини впродовж останнього року на заробітках за кордоном».

34% респондентів відповіли, що вони або члени їхніх сімей передбачають можливість трудової міграції наступного року. Ще 4 % - вагаються. Решта кажуть, що «ні».

- Якщо ми подивимося на вікову структуру тих, хто планує виїжджати за кордон, то це, передусім, працездатне, активне населення від 18 до 39 років. В цих категоріях близько половини респондентів говорять про те, що таку можливість розглядають. У категорії населення від 40 до 59 років таких лише 30% і найменше їх у віковій групі  60+ - 14%,- сказала соціологиня.

Директорка наголосила, що більше схильні до трудової міграції жителі провінції області: менших міст, сіл. Очевидно, там менші доходи, менші можливості для працевлаштування. І це підштовхує людей їхати на заробітки за кордон.

- Найбільша частка тих, хто говорить, що вони або члени їхньої родини були за кордоном, - серед молоді віком від 18 до 29 років – 43%,- повідомила директорка.  

У віковій категорії від 30 до 59 років таких мігрантів або членів їхніх родин - третина, а з-поміж людей пенсійного віку - чверть. 

- Але серед тих сімей, які уможливлюють поїздки за кордон цьогоріч, 32% не їздили на заробітки минулого року. А серед тих людей, які їздили на заробітки, лише 16% говорять про те, що не планують туди повертатися. І це говорить про те, що ми надалі будемо мати збільшення частки людей, які мігрують,- прогнозує тенденцію Наталія Зайцева-Чіпак.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

16:02 19 жовтня 2021 р.

Озеро в Брюховичах забирають в орендаря і відкривають для вільного доступу

Шевченківський районний суд Львова задовольнив позов заступника прокурора Львівської обласної прокуратури і визнав недійсним договір оренди земельної ділянки з водоймою в Брюховичах. Мова йде про ставок на вул. Львівській, поруч із «Чебуречною». Орендар також повинен демонтувати паркан перед поверненням водойми.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

100 днів ринку землі у Львівській області

Рубрика: Економіка

Маркетплейс для провайдерів, влади та ГО

Рубрика: Освіта і наука

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу