Стабілізація сміттєзвалища в Грибовичах «сміттєвим каменем» – непрогнозована, – еколог

15:40 20 липня 2016 р.

  • 0

«Сміттєвий камінь», яким Львівська міськрада планує зміцнювати тіло полігону твердих побутових відходів у Грибовичах, нічим не буде відрізнятися від того сміття, яке вже туди вивозили. Тільки те розсипалося, а це буде спресоване. З іншого боку буде дорого укріплювати ці схили бетоном чи іншими матеріалами.

Про це сьогодні, 20 липня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему:

«Початок рекультивації Грибовицького сміттєзвалища: на полігоні чи на папері? (Коментар еколога)», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила  керівник юридичного відділу МБО "Екологія-Право-Людина” Ольга Мелень-Забрамна. 

Нагадаємо, що вчора начальник управління житлового господарства Львівської міськради  Юрій Голець повідомив, що невдовзі у Львові запрацює прес, який робитиме зі сміття сміттєвий камінь для зміцнення небезпечних схилів на звалищі у Грибовичах. Для цього вже закуплено спеціальний двохсоттонний прес. Мовляв, без цієї стабілізації схилів, жодної рекультивації робити не будуть. 

За словами Ольги Мелень-Забрамної, розробка цього проекту була ініційована ще в 2006 році. Перші рішення міськради про те, що такий проект треба прийняти, були десять років тому. Проте, наскільки цей процес стабілізації є доцільним, безпечним та необхідним, сказати наразі не можна. Тому що ніхто не бачив цього проекту. 

- Спеціалісти наголошують, що в такому стані залишати звалище не можна, тому що там є досить круті стіни, одна з них вже впала і призвела до трагедії. А є ще кілька таких стін. Інша справа, що туди будуть звозити спресоване сміття. І місцеві люди цього вже не хочуть. І коли їм кажуть, що звозити сміття будуть ще два роки, то вони такі обіцянки чують останні десять років, - говорить вона. 

А не хочуть, на її думку, тому що чиновники міськради дуже скупо діляться інформацією з громадою. І мешканці не мають уяви про те, що діється і що буде далі. 

- Люди нічого не знають. Горіло сміттєзвалище, а чи безпечно було перебувати на вулиці, є перевищення, немає перевищення, - людей не інформували. Те, що на якомусь там сайті розмістили інформацію – не є ефективним інформуванням населення під час такої надзвичайної ситуації. Люди тільки здогадувалися: можна виводити дітей гуляти чи ні, доходять до нас шкідливі викиди чи ні, - дорікає Ольга Мелень-Забрамна міській владі.

Також керівник юридичного відділу МБО «Екологія-Право-Людина» нагадала, що кілька днів тому міська рада надала 21 млн гривень на компенсацію Львівспецкомунтрансу за вивезення сміття до Києва. 

- В ухвалі не зрозуміло, на який це період: чи на місяць, чи на два. Але це величезні кошти, - каже вона. 

За її словами, 13 липня цього року Львівська міська рада прийняла рішення №565 про розроблення схеми санітарного очищення Львова. Але ніхто ще не бачив проекту цієї схеми. 

Також було багато розмов про те, що потрібно обстежити грунти навколо звалища й заборонити вирощувати городину там, де це небезпечно й продавати її.

- Але і цього не зроблено. І люди там в парниках та на присадибних ділянках вирощують городину, - констатує юрист. 


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

00:48 7 червня 2020 р.

У Львові закрили «Шаурма Львів» на пл. Галицькій, 10 та магазин «Сувеніри» на вул. Краківській, 14

Міська комісія з питань ТЕБ та НС 6 червня розглянула результати роботи моніторингових груп щодо дотримання підприємцями та мешканцями карантинних обмежень. Через виявлені порушення вирішено призупинити діяльність двох закладів.

Рубрика: Ситуації

21:58 5 червня 2020 р.

У Львові демонтували кіоск на вул. Петлюри, ще 5 власники розібрали самі

Сьогодні, 5 червня, на вул. С. Петлюри, 4а демонтували кіоск, який функціонував без дозволів. Його демонтувало КП «Адміністративно-технічне управління». Про це повідомили в департаменті містобудування ЛМР.

Рубрика: Ситуації

Останні новини

На Львівщині - нові смертельні випадки пацієнтів із коронавірусною інфекцією

Завтра у Трускавці відновить роботу бювет мінеральних вод

Станом на ранок 7 червня на Львівщині 2121 випадок інфікування коронавірусом

У Львівській області запроектували створення семи районів (карта)

У Львові закрили «Шаурма Львів» на пл. Галицькій, 10 та магазин «Сувеніри» на вул. Краківській, 14

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Профспілки захищаються від влади

Рубрика: Політика

Україномовні медіа в Україні

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу