Солеварню в Дрогобичі хочуть зберегти як пам’ятку архітектури місцевого значення

14:58 24 лютого 2020 р.

Дрогобицьку солеварню необхідно зберегти як пам’ятку архітектури місцевого значення.Таку вимогу Львівська обласна державна адміністрація скеровує сьогодні, 24 лютого, до Фонду держмайна України.

Про це інформує прес-служба Львівської ОДА.

Як повідомляють у департаменті архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА, комплекс споруд Дрогобицького солеварного заводу є пам’яткою архітектури місцевого значення.

Відповідно до закону, необхідно дотримуватися режиму використання: якнайменше змін і доповнень пам'ятки, збереження матеріальної автентичності, просторової композиції, елементів обладнання, оздоби тощо. Забороняється змінювати призначення пам'ятки, її частин та елементів, без дозволу відповідного органу охорони культурної спадщини.

Нагадаємо, що Дрогобицький солеварний завод перебуває в межах охоронних зон двох пам’яток архітектури національного значення: церкви Святого Юра та церкви Воздвиження Чесного Хреста. Треба наголосити, що церква Святого Юра (поч. ХVІ ст., 1678 р.) та дзвіниця церкви (1670 р.) на вул. Солоний Ставок внесені до Списку об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО. Таким чином, у зазначеній охоронній зоні забороняється реконструкція, будівництво, земляні роботи і впорядкування територій, що порушують засади збереження пам’ятки та традиційного характеру її середовища.

Солеварний завод (Жупа) на вул. Солоний Ставок, 27 у Дрогобичі внесено до переліку щойно виявлених пам’яток археології.

Відтак, згідно з законом, всі пам’ятки археології, включаючи пов'язані з ними рухомі предмети, перебувають лише у державній власності.

На початку лютого цього року уряду надійшло звернення з проханням про черговий перегляд рішення уряду щодо приватизації чи змін у комплексі солеварні в Дрогобичі.

«У відповідь на звернення народних депутатів, прем’єр-міністр України Олексій Гончарук підписав доручення: надати повний експертний висновок для фонду держмайна. Наша відповідь змістовно містить всі вище перелічені пункти. За всіма експертними висновками та на моє тверде переконання, солеварня у Дрогобичі має стати цікавим діючим підприємством-пам’яткою», - зазначає заступник голови ЛОДА Юрій Холод.

Окрім того, управлінець додає: «Щодо культурно-економічної складової, ми всі розуміємо, мусимо шукати разом із місцевою владою якісних сучасних шляхів її розвитку: чи створити заповідник обласного значення, чи передати споруди в комунальну власність тощо».

Нагадаємо, на Львівську міськраду поскаржаться в ЮНЕСКО.

dailylviv.com

До теми

15:56 14 квітня 2021 р.

У будинку - пам’ятці архітектури на вул. Саксаганського у Львові пошкодили фасад

Власники чи орендарі приміщень на першому поверсі будинку на вул. Саксаганського, 11 провели роботи із заміни дерев’яних вітрин на пластикові, а також пошкодили фасад будівлі.

Рубрика: Ситуації

11:42 14 квітня 2021 р.

На Львівщині горіла птахоферма

13 квітня о 12:26 до Служби порятунку “101” надійшло повідомлення про пожежу в місті Глиняни, Львівського району, на території фермерського господарства в одноповерховій металевій будівлі, обшитій бляхою.

Рубрика: Ситуації

11:06 14 квітня 2021 р.

Підробив документи: інженера технагляду проєкту Ровелове Розточчя взяли під домашній арешт

Галицький районний суд призначив нічний домашній арешт інженерові технічного нагляду в справі щодо ймовірної розтрати коштів проєкту «Ровелове Розточчя – разом попри кордони». Він не має права покидати своє місце проживання з десятої вечора до шостої ранку протягом двох місяців.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу