Сьогодні у Львові розпочнуть суцільну одномоментну дератизацію

09:00 12 жовтня 2015 р.

Фото до новини


Фото: lotisclean.com.ua

Знищення мишовидних гризунів буде проводитися в школах, дитячих садочках, лікувальних закладах, установах культури, парках, скверах, у підвалах житлових будинків ЛКП, шляхом розкладання отрутопринади.

«У період з 12 жовтня до 27 листопада 2015 року відділи профілактичної дезінфекції Львова будуть проводити осінню суцільну одномоментну дератизацію у Львові, Винниках, Рудному та Брюховичах Знищення мишовидних гризунів буде проводитися в школах, дитячих садочках, лікувальних закладах, установах культури, парках, скверах, у підвалах житлових будинків ЛКП, шляхом розкладання отрутопринади», – повідомили «Щоденному Львову» в прес-службі міської ради, де також поінформували:

«Дератизацію проводитимуть досвідчені фахівці із застосуванням ліцензованих препаратів та дотриманням усіх вимог безпеки.  Просимо мешканців міста сприяти у проведенні вказаних робіт.

Мешканцям будинків усіх форм власності (ОСББ, ЖБК, БУ КЕВ, відомчі) при наявності мишовидних гризунів у будівлях, пропонуємо звертатися до відділів профдезінфекції за місцем проживання: Галицький, Сихівський райони – 271-20-82; Франківський район – 238-28-27; Залізничний район – 292-63-14; Шевченківський район – 252-27-74; Личаківський район – 275-90-01».

У прес-службі міської ради повідомили також «Щоденному Львову»:

«Суцільна одномоментна дератизація проводиться два рази на рік, навесні та восени, що не дає можливості щурам масово розмножуватися і поширювати інфекційні хвороби (лептоспіроз, туляремію, які є небезпечними для людини). Для проведення суцільної одномоментної дератизації використовують харчову отруту, яка відноситься до слаботоксичних препаратів для людини.

Отрута має токсичну вибіркову дію на організм мишовидних гризунів, які гинуть впродовж трьох-чотирьох днів. Отрутопринада не шкідлива для котів та собак, оскільки готується на пшениці і не їстівна для них. 

Під час суцільної одномоментної дератизації проводиться знищення щурів у тих парках та скверах міста, з якими укладені угоди про надання одноразових послуг з дератизації. У присутності представника ЛКП та мешканця будинку, отрутопринада розкладається у підвалах житлового будинку. Перед початком проведення суцільної дератизації ЛКП інформує мешканців будинку про її проведення.

З метою залучення мешканців приватного сектору, львівські комунальні підприємства проводять інформаційну роботу з доведення до населення телефонів районних відділів профілактичної дезінфекції: Галицький, Сихівський райони – 271-20-82; Франківський район – 238-28-27; Залізничний район – 292-63-14; Шевченківський район – 272-70-86;

Личаківський район – 275-90-01.

Гризуни, яких у природі налічується близько 140 видів, завдають величезної шкоди народному господарству та населенню зокрема. На території нашого регіону дуже розповсюджений сірий щур.

Тривалість життя щура три-чотири роки. Пара сірих щурів протягом року може дати потомство до 800 штук. Гризуни оселяються у місцях з поганим санітарним станом: у підвальних приміщеннях, підсобних приміщеннях, які завалені речами, тарою.

Щури намагаються проникнути у приміщення, де вони можуть знайти собі харчування, воду. Вони попадають у приміщення через найменші отвори, або самі прогризають ходи.  Ближче до літа щури мігрують з обжитих місць, будівель на відкриті території, а з настанням холодів перебираються у житлові приміщення, продовольчі склади. 

Крім економічних збитків, яких гризуни завдають населенню, вони становлять собою велику епідеміологічну небезпеку, внаслідок того, що розповсюджують інфекційні захворювання серед людей та свійських тварин. Низка цих захворювань належить до особливо небезпечних інфекцій, як, наприклад, чума, туляремія, лептоспіроз.

Щоб підхопити лептоспіроз, не обов’язково контактувати зі щуром: збудник лептоспірозу міститься у сечі та фекаліях гризунів. Людина може заразитися, купаючись у водоймі, де є лептоспіри.

Через мікротравми на тілі людини інфекція може проникнути в кров. Небезпечними можуть бути також овочі, якщо їх вживати немитими. Заражаються, здебільшого, на дачах, де незавжди є вода і можливість помити руки».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів