Собака, яку знайшли на руїнах знищеного ракетою будинку в Золочівському районі, тепер живе у Німеччині

22:17 17 червня 2023 р.

Фото до новини

Її взяла під опіку українська родина.

Суспільне поспілкувалося з волонтеркою, яка доглядала Ельзу в Україні та новою господаркою собаки, пише Dailylviv.com.

Зоозахисниця Юлія Радлінська побачила Ельзу на відео, які опублікували з місця, куди потрапила ракета. Жінка приїхала, забрала собаку Ельзу і відвезла в лікарню. Згодом Юлія прилаштувала її.

"Собака була травмована та дезорієнтована. У неї була рана на шиї, крововилив в очі, травмована задня лапка, ранки на щелепі. Вона була перелякана. Вона ще довго відходила, нічого не їла, за кілька днів почала краще себе почувати", — каже Юлія Радлінська.

Собаку забрали в клініку, обстежили, а потім взяли на домашню перетримку. Там вона прожила близько двох місяців, поки їй робили документи, стерилізували та вакцинували. Потім відправили в Німеччину.

"Дзвонили люди, охочі її взяти, з усього світу. Дзвонили з Польщі, Фінляндії, Швеції, Швейцарії, Канади, Ірландії. І українці, і корінні жителі країн, і з України. Але собака після всього пережитого дуже боїться гучних звуків, коли проїде гучна машина, вона зупиняється, забивається. Ми вирішили знайти їй більш безпечне місце і знайшли українську сім'ю в Німеччині", — каже Юлія Радлінська.

У Німеччині Ельзу прихистила родина Ольги Ферт. Це трапилося наприкінці травня. Ольга працює в Львівському університеті Франка та в університеті у Німеччині. З початком повномасштабного вторгнення вона з донькою, у якої розлади спектра аутизму, покинула Україну задля безпеки. Зараз жінка допомагає українським біженцям як психотерапевт.

"Я побачила фото Суспільного з Ельзою у Facebook. Мені захотілося їй допомогти, забрати її до себе. Це був порив, спонтанне бажання, тому що я зі Львова, а Золочівський район дуже близько до нас. Через Facebook я знайшла волонтерку Юлію, яка займалася питаннями Ельзи. Певний час пішов на реабілітацію і лікування. Потім Ельзу привезли до нас у Брауншвайг", — розповіла Ольга Ферт.

Тепер собака офіційно зареєстрована в Німеччині. Вона адаптувалася до життя в міських умовах та поладнала із кицею Сонею, каже Ольга Ферт.

"Цікаво, що це собака, яка жила на подвір'ї і в момент удару була на ланцюгу, це, мабуть, врятувало їй життя. Вона є дуже соціалізована, розумна, швидко навчається. Живе в квартирі у центрі міста. Ми приємно вражені і дуже щасливі, що Ельза з нами", — розповідає Ольга Ферт.

За словами ветеринарів, каже господарка собаки Ольга Ферт, Ельзі приблизно 2 роки. У паспорті днем її народження вказали день народження господарки — 15 жовтня.

"Я думаю, що вона вдячна, що в неї інші умови життя, а ми щасливі, що можемо це забезпечити. Було б дуже добре, якби всі, хто можуть, допомагав тваринам у такій ситуації. Тому що останнім часом тваринам дуже важко", — каже Ольга Ферт.

Найстарішому собаці у світі виповнився 31 рік: у чому секрет довголіття

72 собаки та 96 котів, евакуйованих зі затопленого Херсона, чекають у Львові на нових господарів

На Золочівщині з бетонної ями рятувальники витягнули кота та собаку

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів