Шестеро рятівників львів’ян із палаючого будинку представлені до найвищої солдатської нагороди

21:00 21 липня 2017 р.


Фото: прес-служба міністерства оборони України

Американські нацгвардій ці евакуювали до приїзду пожежників мешканців цілого поверху.

У міністерстві оборони України повідомили сьогодні, 21 липня: «Шестеро військовослужбовців зі складу 45-ї бригадної бойової групи Національної гвардії США, які беруть участь у тренувальній місії у складі «Об’єднаної багатонаціональної тренувальної групи – Україна» («JMTG-U») у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, минулої неділі перебували у Львові на екскурсії. У центрі міста неподалік від Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької вони раптом побачили густий дим над одним з будинків. Американські бійці не роздумуючи кинулися до палаючої будівлі».

«Військовослужбовці згадують, що коли вони добігли до місця події, рятувальників ще не було. Горів другий поверх. Дим від пожежі ускладнював дихання. Вони одразу почали стукати у всі двері, щоб привернути увагу мешканців. Мовний бар’єр додавав труднощів. Проте люди швидко розуміли, що їм загрожує небезпека. До приїзду рятувальників американцям вдалося евакуювати третій поверх. Оклахомські нацгвардійці діяли впевнено, адже серед них був волонтер-пожежний Нельсон Діз з міста Краудер в окрузі Пітсбург. Він чітко знав, що їм потрібно швидко рухатися і рятувати людей із полум’я», – розповіли також у міністерстві.

«Американські військовослужбовці Метью Одом, Нельсон Діз, Вінсент Хамерікхаус, Келлар Джексон, Аарон Мур та Кевін Полк, які рятували львів’ян із палаючого будинку, одностайно висловилися, що пишаються своїм вчинком. Як повідомила прес-офіцер 45-ї Бригадної бойової групи Національної гвардії США, капітан Кейла Крістофер, про цей мужній вчинок американських військовослужбовців поінформовано міністерство національної безпеки США. Туди будуть надіслані всі підтверджуючі документи і, за рішенням міністерства нацбезпеки, шестеро героїв можуть отримати найвищу солдатську нагороду бронзову «Медаль для солдата» («Soldier’s Medal»), затверджену Конгресом США у 1926 році. Цієї нагороди удостоюються військовослужбовці армії США за мужній вчинок поза бойовими діями, тобто в мирному житті», – повідомили також сьогодні, 21 липня, в прес-службі міністерства оборони України.

dailylviv.com

До теми

22:19 29 листопада 2021 р.

Львівщина є одним із показових регіонів, де робота з подоланням насильства ведеться з особливою завзятістю, - Уляна Дорош

Домашнє насильство та насильство щодо жінок є найпоширенішим порушення прав людини у світі. Від рук кривдників помирає більше жінок ніж тих, хто гинуть внаслідок автокатастроф.

Рубрика: Ситуації

20:32 29 листопада 2021 р.

Кожен з нас може бути тим рушієм, який допоможе розірвати ланцюг насильства, - Марта Чумало

У ці дні акція протидії гендерно зумовленому насильству проходить по всьому світі. Основною ідеєю якої є заклик до подолання такого насильства.

Рубрика: Ситуації

17:01 29 листопада 2021 р.

У Львові через голодну тусу блогерів в День памяті голодоморів закрили Будинок вчених

Сьогодні, 29 листопада, міська комісія ТЕБ і НС, зважаючи на випадок порушення низки карантинних норм та обмежень під час заходу, що відбувся 27 листопада, прийняла рішення призупинити господарську діяльність Будинку вчених. Про це повідомив перший заступник міського голови, заступник керівника міської комісії ТЕБ і НС Андрій Москаленко.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Пів млн на сенсорний сад замість притулку для собак

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу