Савченко опублікувала списки полонених і зниклих безвісти на Донбасі

13:00 10 січня 2017 р.

Нардеп Надія Савченко, яка вела переговори з російськими колаборантами на Донбасі, опублікувала в соціальній інтернет-мережі списки полонених і зниклих безвісти.

Надія Савченко пояснила, що публікувати списки необхідно для того, «щоб людей можна було знайти». Вона також написала, що обмін «всіх на всіх» повинен відбутися у три етапи: «Етап перший: здійснюється обмін по списках, які підтверджує кожна сторона зі свого боку утримуваних полонених. Етап другий: з тих, хто залишився в списках, розшукуються по прихованих в'язницях і підвалах, одною й іншою стороною, всі полонені що залишилися живі. Етап третій: всіх, кого знайти не вдалося визнаються мертвими або безвісті зниклими. Після чого починається робота по розшукуванню захоронень, ексгумації, ідентифікації й і перепохованню загиблих».

За словами Савченко, є дві категорії обміну: «Перша категорія – це наші військовополонені, які знаходяться на окупованій, Росією, території Донецької та Луганської областей України. Українською стороною подається запит на 129 людей. Протилежна сторона підтверджує 42 людини».

Нардеп також повідомила: «Ще Україною розшукуються 494 безвісті зниклих. Вони пропорційні обміну на ув'язнених в Україні по списках, які запрошують представники окупованих, Росією, територій Донецької й Луганської областей України. Від «ДНР» в списках таких людей 524, а від «ЛНР» – 377. Частину людей з цих списків українська сторона також підтверджує, приблизно 256. При таких розкладах маємо перший етап обміну підтверджених осіб з обох боків – це 42 на 256».

У другій категорії обміну, за її словами, – українські політв'язні, які утримуються у російських в'язницях та в окупованому, Росією, Криму. Нардеп також повідомила: «Їх на даний час 44 людини. В Україні у в'язницях теж є російські громадяни, які відбувають покарання за злочини скоєні проти територіальної цілісності України та проти українського народу в період з 2014 по 2016 роки. Їх на даний час 102 особи. Маємо перший етап обміну по другій категорії «всіх на всіх» – це 44 на 102».

Надія Савченко написала все це на своїй сторінці в інтернет-мережі «Facebook».

dailylviv.com

До теми

14:21 23 січня 2021 р.

Затримано рух двох поїздів: на Львівщині автобус спричинив ДТП на залізничному переїзді

Сьогодні, 23 січня, близько 9 години дорожньо-транспортна подія трапилася на залізничному переїзді 8 км перегону Ставчани -Любінь Великий, що на Львівщині.

Рубрика: Ситуації

13:57 23 січня 2021 р.

Червоноградська дільниця АТ "Львівгаз" масово штрафує споживачів. Львівгаз обіцяє службову перевірку

Червоноградська дільниця АТ "Львівгаз" з 20 січня розпочала масово виписувати багатотисячні штрафи споживачам під приводом "втручання в газовий лічильник". Львівгаз запевняє, що все відбувається законно і обіцяє службову перевірку.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Газова петля чи зашморг?

Рубрика: Економіка

У кого купувати дешевий газ

Рубрика: Економіка

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу