Самобуди у Львові узаконюють суди, – кандидат у депутати | Новини Львова

Самобуди у Львові узаконюють суди, – кандидат у депутати

21:09 5 жовтня 2015 р.

  • 0

Сьогодні до компетенції міської ради належить лише погодження містобудівної документації. А десять років тому цих повноважень у міськради було набагато більше

Про це сьогодні, 5 жовтня, під час публічних дебатів на тему: «Самоврядування і самобуди: чи вистачить повноважень новій Львівській міськраді, щоб побороти корупцію і протекціонізм у будівництві?», які відбулися у Львівському прес-клубі, повідомив кандидат до міськради Львова від партії «Об’єднання «Самопоміч» Віктор Проданчук.

- До 2006 року до повноважень міської ради входило вирішувати питання містобудівних умов, проектних документацій та погодження будівництва. З 2006-го проектну документацію вже погоджували у Києві. А з 2011-го забрали і погодження, - каже він. 

На його думку, міська рада має повернути собі ці повноваження. Крім того, Віктор Проданчук вважає, що у збільшенні самобудів у Львові винні суди.

- Незаконні будівництва узаконюють суди. Якщо вони не будуть цього робити, то проблема сама по собі відпаде, - переконаний Віктор Проданчук.

А ось кандидат від партії «ВО «Батьківщина» Юрій Батюк вважає, що повноважень міськради, щоби побороти корупцію, вистачить. Просто необхідна політична воля і бажання депутатів.

- Будучи депутатом чотирьох каденцій Львівської міської ради, працюючи багато в комісіях архітектури і будівництва, я можу шлях самобудів простежити з 1994 року. У кожному періоді це було по-різному, - каже він.

За його словами, у Львові є багато самобудів, зроблених простими мешканцями. Це – прибудови, реконструкції, добудови літніх кухонь, які були здійснені приватними особами на приватних ділянках.

- Наше законодавство змінювалося так, що не давало людям прозоро робити дозвільні документи. Одна з найбільших корупційних систем у будівництві – це дозвільна система. Питання надання дозволів на будівництво, прийняття в експлуатацію завжди містили у собі корупційну складову. І законодавство було таким, - каже Юрій Батюк.

На його думку, саме міська рада має можливість протидіяти корупції.
- Я вважаю, що питання самовільного будівництва пов’язано з наданням землі, її цільовим призначенням, наданням дозволів, розробкою проектної документації, технічними умовами та прийняттям в експлуатацію. На кожному з цих етапів може бути корупційна складова. Багато що залежить від Львівської міської ради. Ще на початку надання землі, на початку проектування департамент землеустрою має всі повноваження, щоби унеможливити самовільне будівництво, - вважає Юрій Батюк.

Львівський прес-клуб
Відео:

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

09:22 14 липня 2020 р.

У Львові також відновлять роботу дитячих садків

Вчора на Львівщині дозволили чергове послаблення карантину — відновлять роботу дитячих садків. Відтак, сьогодні це питання розгляне міська комісія з питань ТЕБ і НС.

Рубрика: Ситуації

08:44 14 липня 2020 р.

Троє українських військових загинули 13 липня на Донбасі

У зоні бойових дій на Донбасі 13 липня загинули троє українських військових повідомляє штаб операції Об’єднаних сил. За цими даними, ще двоє військових постраждали – один має поранення, інший – бойове травмування.

Рубрика: Ситуації

Останні новини

45% працівників з України готові пройти карантин у Польщі

Голова Львівської облради від ЄС закликає захистити українську мову

Україна отримала медпрепарат на 5 тис хворих з коронавірусом

Стриянина пограбували у Львові серед білого дня

На Львівщині сусід до смерті побив сусіда

Всі новини Львова та області

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ У Львові та Кропивницькому розкритикували законопроєкти «Про медіа» за нечітке визначення статусу журналіста

Рубрика: Політика

Зарплати для комунальників Львова

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу