Розмитнення авто з іноземною реєстрацією має коштувати 500-600 євро, – ГО

20:46 8 вересня 2017 р.

6 вересня у Верховній Раді мали би розглянути законопроект №5567 щодо розмитнення авто з іноземною реєстрацією. З вимогою підтримати його та проголосувати під стінами Верховної Ради зібралися учасники організації «Авто Євро Сила». Проте влада їх не тільки не підтримала, але й організувала силовий розгін учасників мирної акції. 

Про це сьогодні, 8 вересня, під час прес-конференції на тему: «Легалізація авто на «єврономерах» в Україні: як досягти компромісу в протистоянні між державою та власниками авто з іноземною реєстрацією?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив голова ГО «Авто Євро Сила Львів» Олег Наконечний.

- Розгляд цього законопроекту відкладали вже кілька разів. Ми їздили до Києва вже чотири рази. Намагалися зустрітися та висловити свої міркування голові Комітету з питань митної та податкової політики Верховної Ради Ніні Южаніній. Однак вона нас не підтримує, - каже він.

За його словами, учасники акції вимагають, щоби розмитнення авто з іноземною реєстрацією коштувало не дорожче, ніж 500-600 євро,  як це є у країнах Європи.

- Ми вимагаємо, щоби автомобіль був доступним для кожного українця, щоби кожен українець міг купити автомобіль за європейськими цінами і розмитнити його за європейськими тарифами. Саме для цього ми і проводили нашу мирну акцію. Проте правоохоронні органи не дали нам її продовжити. І ми змушені були припинити, аби наші учасники не зазнали ушкоджень, -  розповідає Олег Наконечний.

З тезою, що авто має бути доступним для кожного українця, погоджуються і спеціалісти компанії  avto-vykup.com.ua.

Заступник голови ГО «Авто Євро Сила Львів» Віра Гаман зазначила, що учасники акції вимагають законного вирішення питання.

- Ми хочемо, щоби наш законопроект пройшов усі слухання в комітетах Верховної Ради та був винесений на голосування. Ми готові почекати, поки його розглянуть на всіх стадіях у Верховній Раді та вивчить Президент. Зрештою, з цією домовленістю і закінчився наш мітинг у Києві, - каже вона.

Віра Гаман зауважила, що власники автомобілів з іноземною реєстрацією хочуть бути законослухняними. Але це душе сильно «б’є по кишені».

- Усі учасники нашої акції хочуть порядку, правильного та зрозумілого. Натомість зараз доводиться різними шляхами обходити схеми, які передбачили державні структури, - говорить заступник голови ГО «Авто Євро Сила Львів» .

Юрист ГО «Авто Євро Сила Львів» Олег Мандич розповів, що сьогодні в Україні діє схема, коли іноземець приїжджає на своєму авто в Україну, надає доручення громадянинові України, щоби той міг рік їздити спокійно. Після цього знову потрібно заїхати в іншу країну, а потім повернутися. І так щороку.

Також є метод, коли громадянин України завозить авто з іноземною реєстрацією в країну і може перебувати з таким авто тут п’ять або десять днів.

- Це незручно. Якщо не виїхав через п’ять чи десять днів, то застосовують штрафні санкції від 8 510 гривень, - каже він.

Юрист ГО «Авто Євро Сила Львів» Андрій Сколоздра зауважив, що існують розбіжності між Митним кодексом України та Конвенцією про тимчасове ввезення транспортних засобів, яку ратифікували Україна.

- Конвенція дає право нерезидентам України заїхати на територію України без сплати будь-яких платежів. А Митний кодекс змушує українців сплатити авансові платежі, щоби розмитнити, або щоб мати можливість увезти авто, - порівнює він.

Якщо навіть з власника авто з іноземною реєстрацією знімуть чималий штраф у 8 510 гривень, це не означатиме легалізацію транспортного засобу. Тому автори законопроекту № 5567 прагнуть зрівняти права нерезидентів та громадян України в питанні завезення авто.

- Ми хочемо, щоби до українців не застосовували авансові платежі. Також цей законопроект передбачає місячну ставку податку в розмірі 0,5 відсотка від загальної суми податку, яка би мала бути сплачена за такий транспортний засіб, - юрист стверджує, що кінцеві їхні вимоги – внести зміни в Митний кодекс щодо розмитнення всіх автомобілів. 

Андрій Сколоздра наголосив, що власники авто, яких оштрафували на ці 8510 гривень, намагаються позиватися щодо незаконності штрафів. Проте єдиної думки у судів нема.

- Один суд може прийняти рішення на користь громадянина. Інший – вже на користь митних органів та Державної фіскальної служби, - дивується він.

Олег Наконечний зауважив, що хоча їхні опоненти-депутати намагаються загальмувати законопроект № 5567, проте це їм не заважає використовувати окремі слушні думки з законопроекту у своїх альтернативних проектах.

- Ми відразу сказали, що ніякі політики нам не потрібні. Ми є звичайні люди, звичайні українці. Тому жодної політичної партії ми на своїй акції не підпускали, -  голова ГО «Авто Євро Сила Львів» не бажає, щоби на них піарилися політики.

Він стверджує, що ГО «Авто Євро Сила» продовжуватиме протестні акції, аж допоки законопроект № 5567 не стане законом, який захищатиме права громадян України.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

16:48 25 січня 2022 р.

У Львові військовий вишкіл розпочали з працівників стратегічних підприємств

Сьогодні кілька десятків працівників львівських підприємств, які забезпечують життєдіяльність міста, відновлювали свої навики володіння зброєю. Навчання провели ветерани російсько-української війни разом з учасниками одного з львівських стрілецьких клубів.

Рубрика: Ситуації

14:06 25 січня 2022 р.

Нові обмеження через коронавірус на Львівщині: почнуть зі шкіл

У зв’язку із збільшенням хворих на коронавірус обласна комісія ТЕБ І НС сьогодні прийматиме рішення щодо посилення карантинних обмежень. Зокрема, від завтра усі заклади освіти, окрім дошкільних, мають перейти на дистанційну форму навчання.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу