Роспропаганда поширила фейк про загибель підлітка-сироти з Львівщини, мобілізованого до 103 бригади ТрО

11:11 5 грудня 2023 р.

Фото до новини

Російські ЗМІ поширили фейк про загибель на фронті начебто першого мобілізованого до 103 бригади ТрО 17-річного сироти Володимира Сачали з Львівщини.

Насправді захисник мав 26 років, він не був сиротою і служив у 24 бригаді. Про це повідомив начальник Служби у справах дітей Львівської ОВА Володимир Лис, пише DailyLviv.com.

«В Єдиній інформаційно-аналітичній системі “Діти”, яка веде облік по всій Україні, сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування, із прізвищем Сачала немає взагалі. База працює з 2006 року і навіть, якби він 26-річним сиротою, то дані б збереглися. Росіяни пишуть, що він «вихованець дитбудинку», посилаючись на якогось директора Чикеля - я за всі свої роки роботи в службі про такого директора не чув», - сказав Лис.

Володимир Романович Сачало народився у селі Оселя Яворівського району 13 серпня 1997 року. Неповну середню освіту здобув у Оселівському ЗЗСО І-ІІ ст , далі вступив до Художнього училища ім. Й.Станька, що в смт Івано-Франкове.

«Володимир навчався професії «столяр-верстатник деревообробних верстатів» під керівництвом майстра Володимира Мурина. Запам'ятався нам спокійним, врівноваженим, ретельним учнем», - зазначають в училищі.

За інформацією, поширеною у російських ЗМІ, Сачалу мобілізували менш як тиждень тому до 103-ї бригади тероборони після кількох місяців базової військової підготовки у таборі «Гаймадатська січ». Проте в Україні такого не існує, а є навчально-виховний центр «Гайдамацька Січ».

За інформацією Яворівської міської ради, після закінчення училища у 2017 році хлопець пішов служити в армію, а після звільнення повернувся до цивільного життя. Працював столяром у Івано-Франковому, їздив на заробітки, щоб допомагати родині.

«У січні 2023 року Володимир знову одягнув військовий піксель. Попри молодий вік, хлопець був відважним і готовим давати відсіч ворогу. Служив у складі легендарної 24 бригади. Під час служби зустрів свою майбутню дружину і створив з нею сімʼю», - зазначають у міськраді.

28 листопада внаслідок мінометного обстрілу в районі населеного пункту Дружба Сачала дістав поранення, несумісні із життям. Похоронили захисника в рідному селі 4 грудня.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів