Росіяни зруйнують у Львові діючі бомбосховища, аби побудувати там офісні центри, – політик (відео)

18:53 11 січня 2016 р.

  • 0
  • 7911


Відео: Львівський прес-клуб

Сьогодні у Львівській міській раді відбудуться громадські слухання щодо забудови території колишнього військового заводу «Львівприлад».

Цей завод колись виготовляв прилади для атомної енергетики. А зараз на цьому місці фірма, яка належить громадянам Росії, має намір побудувати офісний центр та житлові будинки. При  цьому кілька будинків планують збудувати над бомбосховищами, де вже є запаси води та нормально циркулює повітря.

Про це сьогодні,11 січня, під час прес-конференції на тему:
«Які загрози для обороноздатності України має будівництво регіоналами у Львові житлового кварталу поруч з Національною академією сухопутних військ?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила заступник голови Української народної партії  Ольга Давид.

За її словами, майбутнє будівництво та розвал виробництва юристи кваліфікують як диверсійні дії.
- У 2007 році було кілька судових позовів щодо заборони продажу заводу. Але все одно дві підставні фірми взяли участь у торгах. Я тоді спостерігала за ходом аукціону. І тоді ж  начальник регіонального відділення Фонду держмайна у Львівській області Наталія Горлач  повідомила, що відповідно до договору купівлі-продажу цього заводу в інвестиційних зобов’язаннях передбачено збереження виробництва і робочих місць. І впродовж п’яти років ці інвестиційні зобов’язання повинні були виконати, - каже Ольга Давид.

Натомість, за її словами, сьогодні ми маємо цілком зруйновані колишні цехи, частина з них згоріла, все оснащення вивезено з заводу. Про ніяке збереження виробництва мови навіть не йде.
- Хоча регіональне відділення Фонду держмайна у 2013 році підписує акт щодо виконання інвестиційних зобов’язань, - каже вона.

Також зараз вже є дві ухвали Львівської міської ради про дозвіл проекту розробки відведення земельної ділянки під будівництво офісного центру на вулиці Стрийській та про самий проект відведення земельної ділянки.

- Тобто дозвіл на будівництво вже фактично існує. Причому, будівництво планується вести поруч з Академією сухопутних військ, стратегічним об’єктом, - стверджує Ольга Давид.

За її словами, зараз Українська народна партія звернулася до Президента України, до Генпрокуратури, до Національного антикорупційного бюро, до СБУ з вимогою перевірити факти та повернути в державну власність приміщення заводу.

- Якщо підняти звіт Фонду держмайна, то в 2013 році понад 300 підприємств через невиконання інвестиційних зобов’язань були повернуті в державну власність, - каже заступник голови Української народної партії.

Також Ольга Давид каже, що будівництво планують на території, де розташованы найбільші у Львові діючі бомбосховища.
- Одне знаходиться під адміністративним корпусом і розраховане на 1200 осіб. Інше – розраховане на 1800 осіб. В абсолютно прийнятному стані, з запасом води, з забором повітря, все функціонує. А коли буде будівництво, то ці бомбосховища зруйнують,- каже вона.
На думку заступника голови Української народної партії, приміщення колишнього  заводу оборонної промисловості навіть в такому зруйнованому стані ліпше придадуться військовим, ніж інвесторам з регіональним шлейфом,- зокрема же Академії Сухопутних військ.

Довідка
ДП «Львівприлад» заснований 1946 року. Після 1991 року був найбільшим в Україні виробником приладів регулювання, вимірювання та реєстрації фізичних процесів для різних галузей, в тому числі і для атомної енергетики. Частину продукції виготовляли для потреб оборонної промисловості. У 2007 році завод було продано на аукціоні за стартовою ціною всього 17 млн. грн..
Будівництво вестиме «Львів-Стандартбуд», який створений навесні 2015 року. За даними відкритих джерел, 25% ТОВ «Львів Стандартбуд» належить 29-річному Ярославу Марчуку, мешканцю міста Калуш, а 75% - кіпрській компанії POLLENTIA ENTERPRISES LIMITED, кінцевим бенефіціаром якої вказано громадянку Росії Людмилу Саламатіну.


dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

17:48 23 липня 2018 р.

У Львові планують створити для учасників АТО дачний кооператив

У понеділок, 23 липня, о 18:00 в актовому залв Личаківської районної адміністрації на вулиці Костя Левицького (№67) розпочнеться зустріч з головним архітектором проекту детального плану території земельних ділянок на вулиці Замарстинівській

Рубрика: Ситуації

  • 0
  • 111

Останні новини

Чотири роки тому 24-та бригада зі Львівщини визволила Лисичанськ

У Львові планують створити для учасників АТО дачний кооператив

Поліція розслідує на Львівщині побиття військового

Трамвай поламався у Львові біля слідчого ізолятора

Українець віз до Польщі прилад для зчитування коду сигналізації автомобілів

Всі новини

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Рейтинги кандидатів у президенти

Рубрика: Політика

Адмінресурс і протидія йому

Рубрика: Політика

Відділення гемодіалізу у Шпиталі імені Митрополита Шептицького

Рубрика: Медицина

Новий курс України: виклики та перспективи

Рубрика: Політика

Про валюту і валютні операції

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу