Росія вбила 39 представників духовенства в Україні

21:03 2 березня 2024 р.

священник ПЦУ Степан Подольчак, убитий російськими окупантами за віру

священник ПЦУ Степан Подольчак, убитий російськими окупантами за віру

На окупованих РФ територіях забороняють євангельські церкви, переслідують греко-католиків та православних Київського патріархату.

Про це повідомила Державна служба України з етнополітики та свободи совісті, пише DailyLviv.com.

Голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) Віктор Єленський взяв участь у дискусії “Релігійні переслідування та дезінформація росії в Україні”, організованій вашингтонським Центром стратегічних і міжнародних досліджень CSIS. Мета її - підвищити обізнаність світового співтовариства про жорстоку політику росії щодо віруючих в Україні; викрити брехню російської пропаганди; об’єднати зусилля для захисту свободи віросповідання та підтримки України.

Виступ голови ДЕСС перед учасниками дискусії став жорстким осудом політики росії щодо віруючих в Україні. Єленський навів жахливі приклади вбивств, катувань та переслідувань священників і віруючих різних конфесій, оголюючи злочинний намір рф – стерти з лиця землі українську ідентичність, віру та свободу.

Він розповів про катування і вбивство священика Подоляка (правильно - Подольчака) в окупованому Каланчаку за відмову підкоритися московському патріархату; загибель 28 лютого протестантського пастора в Куп’янську від ворожого авіаудару і знищення його церкви Ісуса Христа - пастор став тридцять дев’ятою жертвою росіян серед українського духовенства від початку повномасштабного вторгнення; про систематичні переслідування віруючих, що розпочалися ще 2014 року: погроми церков, знущання, вбивства; заборону євангельських церков, переслідування греко-католиків та православних Київського патріархату на окупованих територіях; захоплення молитовних споруд, які перетворювалися на казарми, спортзали, адміністративні будівлі, знищення 630 церков, молитовних будинків і синагог. «Це не просто статистика. Це свідчення варварства, яке росія принесла на українську землю. Ці злочини, скоєні проти людей, які вірять у Бога»,- наголосив Віктор Єленський.

Він провів паралель між релігійними переслідуваннями в Україні та радянською епохою. Зазначив, що путінська росія за кількістю політв’язнів перевершила навіть брежнєвський і хрущовський СРСР.

Голова ДЕСС закликав світ не бути байдужим. Створити простір свободи, непідпорядкований московському патріархату. «Сьогодні московський патріархат – це не релігійна інституція, а шовіністичний культ, який використовується росією як інструмент для виправдання своїх злочинів”, – наголосив Віктор Єленський. Він підкреслив, що боротьба за релігійну свободу в Україні є частиною боротьби за свободу в усьому світі.

У цьому повідомленні на сайті державного органу дивують помилки. Неправильне прізвище вбитого росіянами священника-мученика, згадка про Київський патріархат, якого офіційно вже немає, і відсутність згадки про Православну церкву України. 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів