Родичі військовослужбовців у Львові вийшли на пікет. Вимагають чіткого строку для добровільної демобілізації

16:54 2 грудня 2023 р.

Фото до новини

На пікет прийшли пів сотні людей – дружини та рідні військових, які захищають Україну з перших днів і місяців повномасштабного вторгнення Росії.


Про це повідомила кореспондентка Суспільного з місця події, пише DailyLviv.com.

Сьогодні, 2 грудня, у центрі Львова, біля Оперного театру, відбувся мирний пікет "Добровільна демобілізація після 18 місяців служби". На захід, за словами організаторів, прийшли 69 людей. Це дружини та рідні військових, які захищають Україну з перших днів і місяців повномасштабного вторгнення Росії.

Люди вимагають, щоб влада ухвалила закон, який дасть право військовослужбовцям демобілізуватися після 18 місяців служби, розповідає дружина бійця Леся Полєк. Її чоловік з 24 лютого 2022 року доєднався до лав ТРО. З початку повномасштабного вторгнення у відпустці він був лише 30 днів.

Читайте також: Провал мобілізації в Україні став більшою проблемою, ніж снаряди для війська - секретар комітету ВР

"Ми просимо, щоб прийняли законопроєкт і дали можливість добровольцям, не тільки їм, а й хто був мобілізований і вже понад 18 місяців боронить нашу країну, дати їм добровільну можливість демобілізуватися. Ми як ніхто знаємо, що відбувається з нашими чоловіками, що відбувається з нашими військовими, і як вони переживають цей стан повної деморалізації і стан такої втоми, що неможливо описати. Якщо наші чоловіки не мають права цього говорити, тому що вони є військовослужбовці, ми як їхні дружини, мами, сестри, брати, тати, ми за них виходимо і говоримо", — каже Леся Полєк.

Читайте також: Під мобілізацію тепер буде підпадати ширше коло осіб

Чоловік Алли Радченко з початку повномасштабної війни теж служить в ЗСУ. Вже понад пів року вона не бачила чоловіка.

"У нас є діти, ми маємо якось жити. Я не розумію, як далі будувати життя, ми з нього просто вирвані. Дуже тяжко пацанам і вони дуже зневірюються, у них відчуття, як вони у тюрмі. Тут то люди живуть своїм життям, а про них начебто всі забули, а вони гинуть, отримують поранення", — наголошує Алла Радченко.

Через оголошення повітряної тривоги пікет призупинили. Загалом він тривав до 14:00.

Нагадуємо, Верховна Рада змінить законодавство про мобілізацію та демобілізацію. Парламент готує зробити ці зміни до закінчення 2023 року.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів