Робоча група щодо «Монумента Слави» у Львові представила перші напрацювання

15:28 9 червня 2017 р.


Фото: прес-служба Львівської міськради

Начальник управління архітектури та урбаністики Юліан Чаплінський вважає: «Поворот з вулиці Стрийської на вулицю Героїв Майдану має дуже складний маневр. Відповідно, не виключено, що там треба було б робити кільце».

У Львівській міськраді повідомили сьогодні, 9 червня, що робоча група з розгляду пропозицій і вирішення питання експонування пам’ятника Монумент Слави на вулиці Стрийській представила перші напрацювання. У ЛМР також нагадали, що цю робочу групу створено відповідно до розпорядження міського голови №202 від 17 травня 2017 року у відповідь на звернення письменника, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, учасника національного та правозахисного руху, політв’язня радянських таборів Ігоря Калинця.

Голова робочої групи, заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко, запевнив: «Робоча група сформована із експертів, фахівців, представників депутатського корпусу, юридичного блоку та архітектурного блоку. На сьогодні комісія розглядає кілька варіантів вирішення поставленого перед ними завдання». 

Чиновник також зазначив: «Зараз робоча група працює по кількох блоках. Їх можна поділити на три напрямки. Перший – це експертиза композиції Монументу, зокрема, на предмет ознак комуністичного, тоталітарного режиму. Другий напрямок стосується аварійності цього об’єкту. Маємо інформацію, що та чи інша частина об’єкту знаходиться в аварійному стані. І третій напрямок – це те, яким чином вся ця територія має жити далі. Адже тут є декілька інфраструктурних проблем: є парк, який має своє життя, є транспортна проблема, є старе кладовище. Тобто, є багато моментів, аналізуючи які, в комплексі, маємо дати відповідь – як ця територія має функціонувати в майбутньому».

Андрій Москаленко також повідомив: «Щоб робота експертної групи була максимально фаховою, з якісними висновками, за результатами першого засідання, ми скерували запити в декілька інституцій. Це Інститут національної пам’яті, Український католицький університет, Академія мистецтв, Лбвівський національний університет імені Івана Франка. Маємо дуже багато інформації, на яку потрібні фахові висновки».

Голова робочої групи також поінформував: «Станом на сьогодні відбувається інвентаризація Монументу, бо цей об’єкт не знаходиться на жодному балансі. Наступного засідання робочої групи плануємо розглядати кожне конкретне рішення щодо експонування пам’ятника Монумент Слави з врахуванням фінансової і юридичної складової».

Своєю чергою, заступник голови робочої групи, головний архітектор Львова Юліан Чаплінський зазначив: «У колах фахівців є різні думки щодо майбутньої долі Монументу Слави. Усі ці версії та пропозиції будуть розглянуті робочою групою. Вивчаючи попередні думки членів містобудівної ради і Спілки Архітекторів, я почув дуже багато творчих думок, які очевидно, теж будуть одними з пропонованих версій. Була навіть дуже цікава ідея, щоб музеєфікувати цю річ – частково залишити її як експонат абсурдності тоталітарного режиму. Усі ці версії ми будемо, звичайно, максимально оприлюднювати».

Юліан Чаплінський також повідомив: «Крім того, хочу сказати, що з огляду на сам парк культури, буде окрема робоча група по створенню інтегрованої концепції з розвитку Парку на майбутні 10 років, як мінімум. Позаяк цей парк зроблений за радянських часів у дуже неприродний спосіб: тоталітарна симетрична композиція, під дуже не зручним кутом пішохідна алея – все це було всупереч природньому ландшафту парку. Відповідно, Монумент повинен бути частиною розуміння того, що ми робимо з парком».

Головний архітектор Львова також зауважив: «Щодо транспортної проблеми, то знаємо, що там часто буває великий паркінг, де немає розмітки. Поворот з вулиці Стрийської на вулицю Героїв Майдану має дуже складний маневр. Відповідно, не виключено, що там треба було б робити кільце. А це також вимагає детального планування території. Отже, розглядаючи питання експонування Монументу Слави, спершу розглядаємо юридичні аспекти, фінансові та конструктивні».

Про це повідомили сьогодні, 9 червня, в прес-службі Львівської міськради, де також нагадали: «Запропонувати оптимальні варіанти вирішення майбутнього експонування Монументу Слави робоча група має до 1 липня 2017 року».

dailylviv.com

До теми

16:40 30 липня 2021 р.

У Бродах у власника Мерседесу вкрали валюту, яку він залишив в автомобілі

29 липня до поліції надійшло повідомлення від 67-річного мешканця Вінниці про те, що невідома особа викрали з його автомобіля «Мерседес», який був припаркований на вулиці 22 січня у місті Броди, грошові кошти.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Всеукраїнський автомотопробіг колишніх наркозалежних “Шлях незалежних”. Заходи у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

100-річчя відкриття офісу ПЗУ (PZU) у Львові

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу