Робоча група обстежуватиме дамбу на звалищі Львова

12:00 2 лютого 2018 р.


Фото: glavcom.ua

В облдержадміністрації заявили, що Львівська міська рада не виконує рішення комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій щодо збереження природоохоронного законодавства та щодо усунень порушень.

У прес-службі Львівської ОДА повідомили сьогодні, 2 лютого: «Оскільки преставники міської ради Львова не надали підтверджуючих документів про проведення робіт з укріплення дамби, тому у понеділок, 5 лютого, робоча група проведе обстеження дамби на основному відстійнику інфільтратів. Таке рішення прийняли сьогодні, 2 лютого, під час засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій».

В облдержадміністрації також заявили: «Львівська міська рада не виконує рішення комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій щодо збереження природоохоронного законодавства та щодо усунень порушень. Державній екологічній інспекції доручено провести перевірку ЛКП «Збиранка», щодо виконання приписів та рішень комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. За словами керівника екоінспекції Миколи Маланича, у грудні минулого року Державну екологічну інспекцію не допустили до перевірки».

Микола Маланич зазначив: «Держекоінспекцію не допустили до проведення перевірки, аргументуючи, що відсутній позаплановий захід на офіційних сайтах. На місце викликали працівників поліції, писали відповідні заяви, оскільки перешкоджали органам державної виконавчої влади здійснювати відповідні заходи»

«Відтак, у вівторок, 6 лютого, відбудеться наступне засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій щодо результатів перевірки», – поінформували також у прес-службі Львівської облдержадміністрації.

Натомість у прес-службі Львівської міськради повідомили в п’ятницю: «Сьогодні, 2 лютого, відбулось засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, де прийняли рішення про створення комісії, яка до вівторка повинна перевірити всю документацію та зроблені роботи по Грибовицькому смітєзвалищі. Також на комісії прийняли рішення про проведення перевірки Держекоінспекцією на полігоні ЛКП «Збиранка» до понеділка».

Заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Сергій Бабак зазначив: «У грудні 2017 року Держекоінспекція Львівської області мала бажання здійснити перевірку на полігоні. Я хочу звернути увагу, що немає жодного випадку, коли б до нас зверталися представники ДСНС, управління екології ЛОДА або Держекоінспекції щодо доступу на полігон, огляду і надання від Львівської міської ради якоїсь інформації. Коли прийшли з перевіркою з відповідним актом, то інспекція прийшла не за адресою полігону і інші речі, які були в акті, на думку фахівців ЛКП «Збиранка», не відповідали чинному законодавству. Ми мали такий прецедент у 2015 році, коли у судовому порядку Львівська міська рада оскаржила дії екологічної інспекції щодо порядку проведення таких перевірок і відповідності їх чинному законодавству. Коли у грудні 2017 року повторилась така ситуація, то, звичайно, керівник підприємства діяв абсолютно в межах чинного законодавства».

Сергій Бабак додав: «Ще одне питання, яке розглядалось на комісії – це виконання попередніх рішень комісії ДСНС області, що стосуються полігону. Я хочу сказати, що вони виконані у повному обсязі у межах тих можливостей, які передбачені чинним законодавством. Тобто, був певний термін, аби зробити відвідний канал. Для того, щоб зробити відвідний канал у зоні зсуву, має бути проект, поданий на експертизу, після чого можна приступати до роботи. Не можна приступати до роботи, якщо не зроблені всі документи».

Заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства запевнив: «Усі доручення, які були по полігону, виконані, усі документи ми готові показати. Сьогодні рішенням комісії прийнято, щоб протягом двох днів ми дали доступ до полігону, показали документи, а у вівторок відбудеться друге засідання. Ми готові показати всі документи, обґрунтувати свою позицію, ніяких застережень у цьому нема, адже ми завжди відкриті до співпраці, з метою вирішення важливих питань».

Сергій Бабак також зазначив: «Є основні технічні рішення від компанії «Egis», вони подаються до проектанта, який розробляв проект рекультивації полігону, до всіх інших установ. Проект першочергових заходів з упорядкування території в частині зсуву зараз є на держекспертизі в Києві. Ми робимо все можливе, щоб відповідно до законодавства на підставі проектних робіт, які пройдуть дуже складну державну експертизу, максимально швидко виконати всі роботи».

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу