Рішення міських комісій ТЕБ і НС не звільняють від відповідальності за порушення карантину, - ЛОДА

10:11 14 листопада 2020 р.

Фото до новини

Постановою № 1100 від 11 листопада цього року Уряд вніс зміни до Постанови КМУ від 22.07.2020 №641. Згідно з цим документом Кабмін скасував адаптивний карантин та запровадив «карантин вихідного дня».

Як пояснив перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик «карантин вихідного дня» - це додаткові карантинні обмеження, які діятимуть в період з 00 годин 00 хвилин суботи до 00 годин 00 хвилин понеділка з 14.11.2020 до 30.11.2020.

Про це інформує пресслужба ЛОДА, пише DailyLviv.

За повідомленням ЛОДА, постанова набрала чинності та є обов’язковою до виконання. Вона не потребує додаткових рішень, у тому числі рішень міських комісій ТЕБ та НС.

«Рішення міської комісії ТЕБ і НС не є підставою для невиконання Постанови КМУ. І що важливо, не звільняє від юридичної відповідальності за невиконання карантинних обмежень. Сьогодні деякі міські голови заявляють, що не будуть дотримуватись рішення Уряду, мотивуючи це підтримкою бізнесу. Насправді ж вони закликають бізнес до порушення законодавства, в той же час залишаючи його сам на сам з юридичними наслідками», - зазначив Андрій Годик.

Він наголосив, що у випадку порушення карантинних обмежень, сплачувати штрафи будуть підприємці, а не органи місцевого самоврядування чи окремі політики.

«Сьогодні ми не говоримо про доцільність чи недоцільність запровадження «карантину вихідного дня», а про те, що жага влади і політична доцільність виходить за межі чинного законодавства і це є неприпустимим. Щодо свідомості громадян та бізнесу по дотриманню карантинних обмежень, то зазначу таке – лише за 10 днів листопада в області складено понад 800 адміністративних протоколів за порушення карантинних обмежень. Тому надіятись виключно на людську свідомість не дозволяє динаміка поширення COVID-19», - додав перший заступник очільника області.

ЛОДА нагадує, що під час карантину вихідного дня забороняється:

• робота закладів громадського харчування, але з можливістю роботи на виніс;

• робота торгових центрів та інших розважальних закладів;

• робота фітнес-центрів і басейнів; • робота установ культури;

• робота суб'єктів господарської діяльності та побутового обслуговування.

Дозволено:

• робота продуктових магазинів, аптек, заправок (без зон харчування), ветеринарних аптек;

• робота закладів торгівлі продуктами харчування;

• надання фінансових послуг, діяльність фінустанов;

• робота операторів поштового зв’язку;

• діяльність по ремонту та техобслуговування транспорту; ремонту комп’ютерів, побутових виробів, предметів особистого вжитку.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів