Республіканці в Сенаті США заблокували законопроєкт про допомогу Україні та Ізраїлю

09:03 7 грудня 2023 р.

Фото до новини

У середу, 6 грудня, у Сенаті США на процедурному голосуванні заблокували законопроєкт щодо додаткової допомоги для України та Ізраїлю.

За словами посолки України в США Оксани Маркарової, блокування законопроєкту на процедурному голосуванні не позбавляє можливості його повторного внесення на голосування найближчим часом, пише  DailyLviv.com.

Загалом, за процедурними правилами, законопроєкт мав отримати щонайменше 60 голосів для того, щоби його внесли на подальший розгляд. Законопроєкт підтримали 49 сенаторів, 51 проголосував проти.

Читайте також: США використали 96% коштів, передбачених на допомогу Україні

За партійною ознакою республіканці проголосували проти пакета законопроєктів на суму близько 110 мільярдів доларів. Республіканська фракція наполягала на посиленні заходів імміграційного контролю в США та контролю на кордоні з Мексикою. Проти законопроєкту проголосували, зокрема, лідер більшості в Сенаті Чак Шумер і незалежний сенатор Берні Сандерс.

Республіканці та демократи протягом місяців обговорювали, як відповісти на прохання президента Джо Байдена щодо фінансової підтримки України в оборонній війні проти російської агресії, а також Ізраїлю, який бореться з палестинською терористичною організацією ХАМАС.

Напередодні голосування американський лідер звернувся до Конгресу. Джо Байден, закликаючи конгресменів підтримати додаткове фінансування для України та інших американських союзників до різдвяних свят, наголосив, що якщо путін захопить Україну, на цьому він не зупиниться.

«Він атакуватиме союзників по НАТО, і ми побачимо, як американські військові воюватимуть проти російських військових. Сьогоднішнє голосування памʼятатимуть довго. Чи повернемося ми спиною до справи свободи і волі? Ми не можемо дозволити путіну виграти», — підкреслив президент.

Голосування у Сенаті щодо допомоги Україні прокоментувала посолка України в США Оксана Маркарова. За словами дипломатки, блокування законопроєкту на процедурному голосуванні не позбавляє можливості його повторного внесення на голосування найближчим часом.

Читайте також: Не всі в Сенаті підтримують об’єднання допомоги США для України та Ізраїлю

«Як ми і прогнозували Сенат не підтримав припинення дебатів по законопроєкту про пакет міжнародної допомоги. Сьогодні 51 сенаторів (49 республіканців, 1 незалежний (Б.Сандерс) та 1 демократ (лідер демократів Ч.Шумер, який голосував останнім, коли результат був зрозумілий) проголосували проти припинення дебатів по законопроєкту про пакет міжнародної допомоги, оприлюднений напередодні, який включав Україну, Ізраїль, Тайвань та держави індо-тихоокеанського регіону», – читаємо у дописі посол у фейсбуці.

Нагадаємо, пакет допомоги Україні у понад $61 млрд республіканці США прив'язали до американсько-мексиканського кордону.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів