Приватні підприємці навіть в декреті змушені платити ЄСВ

19:35 26 липня 2017 р.

Якщо приватний підприємець, який сплачує єдиний податок, йде в декрет, то нараховані декретні не є базою для нарахування ЄСВ. Так стверджує ДФСУ в листі №1127/Р/99-99-13-02-01-14/ІПК від 11 липня 2017 року.

Про це сьогодні, 26 липня, під час відеопрограми «Бухгалтерська правда», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила  директор компанії «Академія професійного бухгалтера» Мар'яна Кавин.

Натомість ЄСВ вираховують з мінімальної заробітної плати на дату, коли підприємець пішла в декрет.

- Може бути така ситуація: приватна підприємиця йде в декрет 29 грудня 2016 року. В той час мінімальна зарплата була 1600 грн. Тому 1600 треба поділити на 30,44 та помножити на 126 (кількість днів декретної відпустки). Якщо ж вона пішла з 2 січня. То в січні «мінімалка» була уже 3200. І ця сума, яка у нас вийшла, - не є об’єктом для ЄСВ, - пояснює директор.

Проте варто наголосити, що підприємиця, яка перебуває у декретній відпустці, не звільнена від сплати ЄСВ. Тобто 704 гривні щомісяця вона мусить сплачувати.

dailylviv.com

До теми

19:08 27 листопада 2021 р.

У Львові опублікували список ненароджених українських Нобелівських лавреатів

Напередодні дня пам’яті жертв Голодомору Студенти львівського осередку Української академії лідерства передала меру Львова Андрієві Садовому газету зі списком українських Нобелівських лавреатів.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Пів млн на сенсорний сад замість притулку для собак

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу