Притулок для тварин стане тестом для нової влади у Львівській ОТГ

21:40 23 вересня 2020 р.

Фото до новини

Вісім років розмов про нього втомили всіх, а найбільше - волонтерів і громадських активістів.

Засідання 23 вересня 2020 року
Відео: Львівський пресклуб

У Люксембурзі 227 тис. євро, у Німеччині – 15 тис. євро. Такі космічні штрафи загрожують господареві, який викинув на вулицю свою тварину. В Україні ж, зокрема і у Львові, на такий вчинок ніхто навіть не зважатиме. То чи заслуговуємо ми називатися європейцями? 

Таке риторичне питання поставив Любомир Сопільник, керівник молодіжного крила ЛОО партії «Сила і честь», який також є учасником відомого фольк-рок гурту «Йорий клоц». На засіданні «Хто і як має вирішити проблему безпритульних тварин на Львівщині?», яке відбулося у Львівському пресклубі, він зазначив, що варварське ставлення до «братів наших менших» потрібно вирішувати і на законодавчому, і на ментальному рівні, пише DailyLviv.

- Усі безпритульні і навіть тварини, які мають господарів, повинні бути чиповані, зареєстровані. Якщо вона опинилась на вулиці – за цим чипом знайдуть господаря і з’ясують, чи вона утекла, чи її вигнали. Якщо ж тварина завдала комусь шкоди, власника можна буде покарати, адже він несе за неї відповідальність. Але, щоб бути «як у Європі», треба і мислити по-європейськи. Ось чому змалечку слід прищеплювати дітям любов до тварин, пояснювати, що це чотирилапі члени родини, і ми мусимо про них дбати, –  вважає Любомир Сопільник. 

Очільник «молодіжки» партії «Сила і честь» з цікавістю сприйняв ідею створення зоополіції:  

- Думаю, це гарна ідея, і «зоополіційний рух» можна розгорнути на Львівщині. А наразі, поки його немає, ми проводимо волонтерську роботу, влаштовуємо акціїї на захист тварин, надаємо розголосу про жорстоке поводження із ними. 

На думку Любомира Сопільника, у нинішньому законі про жорстоке поводження із тваринами надто багато недоліків. І найперше, що у ньому потрібно виправити – це посилити відповідальність господарів, які викидають тварин на вулицю. Але має бути і альтернатива – куди прилаштувати тварину, якщо із певних причин вона не може перебувати вдома або ж втратила свого господаря. 

- Мене дивує, що у Львові вже 8 років будують притулок для тварин, але все залишається на рівні розмов. Волонтери неодноразово влаштовували акції на вулиці Шевченка, де під нього виділили ділянку, щоб привернути увагу суспільства, громади до проблеми. Я думаю, що цей притулок мав би стати одним з найперших завдань нової влади у Львівській ОТГ. Наші чотирилапі друзі не повинні жити на вулиці, – наголосив Любомир Сопільник. 

В Україні обговорюють законопроєкт про запровадження ідентифікаці та реєстрації домашніх тварин, що давно є звичною практикою для більшості європейських країн. Після внесення даних про тварину до Єдиного державного реєстру вона матиме спеціальний індивідуальний номер, жетон або чіп. Буде інформація як про власника тварини, так і про саму тварину (у тому числі, дані щодо щеплення від сказу або проведення стерилізації). 

- Процедуру ідентифікації собаки чи кота з тримісячного віку міг би зробити будь-який державний або приватний ветеринарний лікар, що має доступ до авторизованої бази даних, - сказав кореспонденту DailyLviv Любомир Сопільник. - Автори законопроєкту на цю тему обіцяють, що середня вартість жетона і чіпу не перевищуватиме 100 грн. Дуже важливо, щоб ця ціна не збільшувалася, а була для людей стимулом для постановки домашніх тварин на облік. Саме тому - після ідентифікації - реєстрація тварин має бути взагалі безкоштовною.

Крім того, вважає Любомир Сопільник, треба розшири категорії громадян, що будуть звільнені від оплати за ідентифікацію тварин. До них мають обов'язково належати ветерани війни та прирівняні до них особи; особи з інвалідністю 1, 2, 3 груп; малозабезпечені сім’ї; самотні люди з малим достатком. Треба узаконити також, щоб органи місцевого самоврядування мали право самостійно розширювати цей перелік пільгових категорій громадян-власників тварин.

- Ні копійки не повинні платити ті особи, що ідентифікують та реєструють безпритульних (бездоглядних) собак і котів, - наголосив Любомир Сопільник. - Бо це - волонтери, сьогодні найкращі рятувальники безпритульних тварин. Вони мали би ці процедури робити за кошти місцевих бюджетів через профільне підприємство чи установу. Від оплати за ідентифікацію треба звільнити громадські та благодійні організації, статутною метою яких є захист тварин від жорстокого поводження та які зареєстровані не раніше, ніж за три роки до дати проведення майбутньої реєстрації. У законопроєкті пишуть про один рік, але я вважаю, що це занадто короткий період для оцінки діяльності організації. Ці організації повинні мати добру, перевірену на практиці, репутацію.  

Міську владу Львова запідозрили у відмиванні понад пів млн грн на неіснуючому притулку для тварин.

У Львові запропонували створити зоополіцію, яка би боролась із кривдниками тварин.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів