Префекти не вживуться з головами райадміністрацій, – експерт (відео)

20:24 23 вересня 2015 р.

Процеси з об’єднання територіальних громад, які відбуваються, є нестабільними і конфліктними тільки тому, що з громадськістю на місцях не проводиться жодна просвітницька діяльність. Їм ніхто не пояснює, яку користь вони з цього отримають, що вони можуть мати, на що вони можуть впливати, чи залишаться у них в підпорядкуванні їхні землі, чи не залишаться, яким чином формуватиметься бюджет, як буде розподілено їхнє майно.

Про це сьогодні, 23 вересня, під час публічних дебатів на тему: «Конфлікти під час об'єднання територіальних громад на Львівщині і способи їх вирішення. Особливості перших виборів у 15-ти новостворених громадах», які відбулися у Львівському прес-клубі, заявив представник від партії «Сила людей» Іван Горон.

- Ці реформи потрібно було робити раніше. Об’єднання громад треба було провести років п’ять тому, а може й раніше. І ми повинні були вже зрозуміти, яким чином формується бюджет, - каже він.

Натомість, за його словами, нічого не робиться, громади не знають як вони мають в подальшому жити.

- Тим громадам, які проживають на території біля міжнародних трас, об’єднуватися ні з ким не треба. Вони собі вважають, що у них є 3-4 заправки, і вони повноцінні громади, вони зможуть розвиватися, їм є чим заповнювати бюджет. А є громади, які територіально в гірських місцевостях, в них немає ніяких додаткових можливостей щодо фінансового наповнення бюджету. Ось тут законодавець повинен придумати норми субсидіарності, коли сильніші допомагають слабшим. А про це ніхто нічого не говорить, - каже Іван Горон.

Також, на його думку, майно, яке є на території громади, повинно перейти до громади, незалежно від форми власності: чи це майно районної ради, чи це майно обласної ради.

Крім того, незрозумілим є інститут префектів.
- В перехідних положеннях говориться про те, що інститут префектів вступає в дію вже з наступного року. В той же час залишаються голови райадміністрацій. Ну якщо є префект, то потрібно забрати керівників адміністрацій. Адже вся повнота влади зосереджується в одних руках, - каже він.

З цим погоджується і  експерт з економічних питань Офісу реформ Андріян Фітьо.

- Логіка цієї реформи полягає в  тому, що в нас усувається районний рівень, у нас не буде ні районних адміністрацій, ні районних рад в тому вигляді, в якому вони існують сьогодні. І логіка є в  тому, що коли у нас сформується бюджет територіальних громад, щоби відносини у нас не йшли, як йшли до того: обласний бюджет, районний, бюджет села чи селища. Зараз буде: бюджет об’єднаної територіальної громади безпосередньо корелює бюджетом країни. І до 2017 року мають бути сформовані об’єднані територіальні громади. І таких рудиментів як районна рада та районна адміністрація існувати немає, - вважає експерт.

Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

16:42 23 жовтня 2021 р.

25 жовтня мобільні групи відзвітують про результати посилення контролю на Львівщині за пасажирськими перевезеннями

У понеділок, 25 жовтня, відбудеться брифінг щодо роботи спільних мобільних груп щодо посилення контролю у сфері пасажирських перевезень.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Притулок для тварин у Львові: хто гальмує

Рубрика: Ситуації і пригоди

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу