Правоохоронці стверджують, що на Львівщині зросла довіра до них

22:55 10 лютого 2016 р.


Фото: vgolos.com.ua

В обласному управлінні Національної поліції опублікували результати соціологічного дослідження щодо її діяльності.

На сайті Львівського обласного управління Національної поліції опублікували сьогодні, 10 лютого, прес-реліз «Результати соціологічного дослідження щодо діяльності міліції (поліції) та напрямків її реформування на Львівщині у 2014-2015 роках», в якому розповіли:

«Дослідження є незалежним оцінюванням поточної ситуації та змін, що відбулись протягом року. Проведене Харківським інститутом соціальних досліджень за підтримки Харківської правозахисної групи.

Результати дослідження дозволили розглянути виклики, які постали перед органами внутрішніх справ та максимально врахувати думку пересічних мешканців Львівщини. Для реформування органів внутрішніх справ було зроблено багато важливих кроків – розроблено, прийнято та втілено в життя закон України «Про національну поліцію», створено та запущено нову патрульну службу, розпочато переатестацію працівників.

Але, водночас, перехід від міліції до поліції не є легким та не відбудеться моментально, багато чого ще лишається зробити, а саме – створити постійно працюючу систему, яка дозволить не лише оцінити діяльність поліції, але й планувати подальшу діяльність з реформування.Тому жителі Львова та області оцінювати міліцію (поліцію) в листопаді 2015 року, не розділяючи їх остаточно, бо це розділення у свідомості людей ще не відбулось. Отже:

Кількість тих, хто довіряють поліції зросла з 19,1% до 40,3%. Слід зазначити, що зростання відбулось за рахунок тих, котрі раніше не довіряли – їх кількість зменшилась з 70% до 46%.

Кількість контактів з міліцією (поліцією) з різних причин зменшилась. Якщо в 2014 році в контакт вступав щоп’ятий мешканець Львівської області (20,3%), то в 2015 – 17,7%. 

Збільшилась до 87,8% кількість тих, хто впродовж останнього року не мали нагоди спілкуватися з (поліцією) міліцією.

Найчастіше причинами спілкування з міліцією (поліцією) були: оформлення документів (16,5%), респондент, його родичі або знайомі стали жертвами злочину (24, 5%), надання респондентом свідчень (20,5%)

Зросла кількість громадян, котрі вказують, що правоохоронці уважно вислухали їх (з 63,5% у 2014 до 82,0% у 2015).

Якщо в 2014 менше половини громадян оцінили дії співробітників міліції (поліції) як оперативні, в 2015 їх кількість склала 55,1%. Кількість респондентів, котрі зазначили, що працівники міліції (поліції) поставилися до них із повагою, в 2015 році сягнула 74,8%. Удвічі зменшилась кількість тих, котрим поліція (міліція) натякала, що він повинен дати гроші або подарунок (з 15,8% до 8,7%).

Усіх хвилює поширення правопорушень, скоєних в нетверезому стані (у Львові 88,1% опитаних вважають, що така проблема є; у Львівській області – 81,4%) та перевищення швидкості автотранспортом (у Львові – 89,2%; в області – 70,7%). Разом з тим, львів’яни більшою мірою занепокоєні поширенням крадіжок з квартир (87,7%) та керуванням автомобілем у нетверезому стані (87,6%). А от жителів області більше хвилюють хуліганство (74,2%) та порушення тиші у нічний час (64,8%).

Рівень спілкування з поліцією оцінили вище жителі Львова, аніж Львівської області – серед львів’ян на 3% більше задоволених (56,3%). Так, зазначили, що їх уважно вислухали, 79,7% львів’ян (+9,6%) і 59,8% жителів Львівської області (+23,3%). Назвали дії міліції (поліції) оперативними 54,7% (+14,5%) львів’ян і 55,5% (+17,3%) жителів області.

Громадяни переконались, що саме вони повинні контролювати міліцію (поліцію). Так, відсоток тих, хто вважають, що міліція (поліція) повинна звітувати перед громадою, збільшився з 73% до 75,6%; тих, хто вважають, що оцінювання діяльності поліції повинне здійснюватися з урахуванням результатів опитувань населення, з 31% до 47,3%; і тих, хто вважають, що громада повинна брати участь у призначенні на певні посади в поліції з 25% до 30,3%.

Опитування свідчить, що мешканці Львівської області, як і рік тому, масово підтримують реформування органів внутрішніх справ – 90,4% респондентів назвали це актуальним або радше актуальним заходом.

Думки мешканців Львівщини щодо більшості конкретних кроків у подальшому реформуванні міліції (поліції) майже не змінилися. Найбільш очікуваними є більша оперативність (81,3%); перетворення з карального органу на сервісний, який обслуговуватиме інтереси громадян (81,4%); покращення ставлення до людей, рівня їх толерантності та культури під час спілкування з громадянами (80,7%)».

dailylviv.com

До теми

10:08 16 жовтня 2021 р.

Біля ресторану Відень один автомобіль збив пішохода, інший на нього наїхав

15 жовтня в селі Зимна Вода, неподалік ресторану «Відень», автомобіля марки «Dacia Logan» здійснив наїзд на невстановленого чоловіка, який перебігав дорогу поза межами пішохідного переходу.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Доступні кредити 5-7-9% на Львівщині

Рубрика: Економіка

100 днів ринку землі у Львівській області

Рубрика: Економіка

Маркетплейс для провайдерів, влади та ГО

Рубрика: Освіта і наука

Йосиф Ситник, заступник голови ЛОО ВО "Свобода", про політичні кулуари

Рубрика: Політика

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу