Понад 645 пожеж виникли цього року в екосистемах Львівщини

17:20 28 липня 2017 р.

Фото до новини


Фото: прес-служба Львівської облдержадміністрації

Працівники державної екологічної інспекції у Львівській області винесли за порушення вимог пожежної безпеки в лісах та самовільне випалювання рослинності 167 постанов на суму 29393 гривень.

У Львівській облдержадміністрації повідомили сьогодні, 28 липня: «На Львівщині триває жнивна кампанія. Масове спалювання стерні та соломи після збору врожаю призводить до пожеж, знищення флори та фауни, надзвичайних ситуацій. Відтак департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА закликає аграріїв бути пильними та не спалювати суху рослинність та її залишки».

«При спалюванні соломи та пожнивних решток згоряє родючий поверхневий шар ґрунту, гинуть тварини та птахи, знищується насіння, пошкоджуються кора та гілки рослин, які ростуть поруч з місцем спалювання. Окрім цього виникає небезпека лісових і торф'яних пожеж, що призводить до займання будинків, машин, ліній електропередач, газопроводів з фатальними наслідками», – поінформували також в облдержадміністрації.

Директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник наголосив: «При спалюванні стерні озимої пшениці на одному гектарі знищується така кількість органічної речовини, яку можна компенсувати лише внесенням 40 т/га гною. При спалюванні 40-50 центнерів стерні і соломи з гектара втрачається до 20-25 кілограмів азоту і 1500 -1700 кілограмів вуглецю, різко погіршуються водно фізичні властивості ґрунту. Встановлено, що солома згорає на одному квадратному метрі за 30-40°, при цьому температура на поверхні ґрунту під час горіння може досягати 360°, на глибині п’яти сантиметрів – близько 50°. Вигорання органічної речовини ґрунту відбувається в шарі 0-5 сантиметрів, а втрати води – в шарі 0-10 сантиметрів. Це, без сумніву, негативно позначається на родючості ґрунту, оскільки на утворення одного сантиметра  його родючого шару необхідно близько 100 років».

«Від початку року на Львівщині у природному середовищі виникли понад 645 пожеж. Найбільше – у Пустомитівському, Жовківському районах та Львові. Відтак за порушення вимог пожежної безпеки в лісах та самовільне випалювання рослинності працівники державної екологічної інспекції у Львівській області винесли 167 постанов на суму  29393 гривень», – повідомили також сьогодні, 28 липня, в прес-службі Львівської обласної державної адміністрації.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини