Понад 16 000 жителів Львівщини взяли участь у війні на сході України, – військком

11:30 7 лютого 2017 р.

Керівник Львівського обласного військового комісаріату, підполковник Олександр Тіщенко, повідомив на брифінгу: «За три роки проведення антитерористичної операції у Донецькій та Луганській областях район АТО пройшли близько 16 000 жителів Львівщини».

Підполковник Олександр Тіщенко також запевнив: «Утім, навіть на тлі загострення ситуації на Сході України, львів’яни готові поповнювати лави професійного війська. Впродовж 2016 року військкоматами області було відібрано та скеровано для проходження підготовки у навчальні військові підрозділи близько 2700 контрактників. У січні 2017 року контракти уклали понад 100 осіб, а у перших числах лютого готові підписати армійські контракти не менше півсотні мешканців міста Львова та області».

За словами військового комісара, потенційні контрактники різні, як за соціальним статусом так й за рівнем матеріальних статків. Здебільшого це чоловіки від 30 до 40 років із середньою спеціальною, або вищою освітою.

Олександр Тіщенко розповів також , що в обласному військкоматі є чіткий план роботи із особами військового оперативного резерву першої черги. Підполковник також поінформував: «Нещодавно вже проводились навчальні збори для цієї категорії осіб на базі однієї з військових частин оперативного командування «Схід». У лютому для аналогічних тренувань на один з військових полігонів, зі Львова вирушить наступна група резервістів. Це дозволить підтримувати бойові спроможності та готовність до застосування навичок, набутих ветеранами під час АТО».

Керівник Львівського обласного військового комісаріату також зазначив, що призов на строкову військову службу у 2016 році Львівська область виконала на сто відсотків: понад 1500 молодих львів’ян відправились до лав Збройних Сил України восени та навесні минулого року. У поточному році кількість строковиків має бути більшою. Адже ними планують укомплектувати не бойові посади у військових частинах.

Триває на Львівщині також і приписна кампанія. Зокрема, до військових комісаріатів приписують юнаків 2000 року народження.

Підполковник Олександр Тіщенко розповів також, що за період проведення АТО статус учасника бойових дій через військкомати області отримали близько 1200 осіб. Демобілізованим бійцям АТО також вручили у військкоматах Львівщини упродовж 2015-2016 років 138 нагород. З них державних від Президента Укр–їни – 102, відомчих від Міністра оборони – 22 та від начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України – 14.

Обласний військовий комісар підкреслив: «Щодо нарахування грошової допомоги, пенсій, оформлення земельних ділянок, ми перебуваємо у постійному контакті із уповноваженими на це державними структурами. І якщо це необхідно – надаємо підтримку нашим хлопцям, або членам їх родин. Хочу зазначити, що у минулому році поліпшено житлові умови 80 інвалідам АТО та членам родин загиблих бійців. З них 17 квартир закуплено військовослужбовцям, які отримали поранення і мають обмежені функціональні можливості нижніх кінцівок. Одноразову грошову допомогу у разі загибелі військовослужбовця отримали понад 170 родин. Так само, грошові допомоги виплачуються демобілізованим військовослужбовцям за статтями по втраті працездатності, за отримання поранення та встановленою інвалідністю тощо. І цей процес із підготовки документів та супроводу їх по інстанціях триває постійно».

Про це повідомляється сьогодні, 7 лютого, в прес-службі Львівської міськради.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини