Поліція пояснила, як доставляє до ТЦК людей, які ухиляються від призову

11:32 2 квітня 2024 р.

Фото до новини

Підрозділи Національної поліції отримують звернення від центрів комплектування щодо тих, хто ухиляється від призову, і лише доставляють таких людей до ТЦК та СП, вже після цього на цих громадян складають адмінпротоколи.

Про це повідомив начальник Департаменту превентивної діяльності НПУ підполковник Максим Ахрамєєв в ефірі "Радіо Свобода", пише DailyLviv.com.

"Такий механізм врегульовано постановою Кабінету міністрів, де передбачено звернення. Таке звернення надсилається до підрозділів Нацполіції, далі поліціянти вносять інформацію до єдиного обліку інформаційної підсистеми Нацполіції і починають перевірку.

Після встановлення таких осіб ми доставляємо – виключно доставляємо – до найближчого ТЦК та СП з метою з’ясування всіх обставин та складання адміністративного протоколу уповноваженим офіцером ТЦК згідно зі статтею 210 КУпАП", - зазначив посадовець.

Читайте також: У ЗСУ почалася демобілізація строковиків

Ахрамєєв наголосив, що підрозділи Нацполіції розшукують людей після внесення даних до інформаційної системи.

За словами офіцера, вже у територіальному центрі комплектування складається постанова про адміністративне правопорушення та встановлюються обставини неприбуття за повісткою.

Якщо людина, щодо якої винесена постанова, може довести поважні причини неприбуття, то адміністративна справа закривається. В іншому ж випадку їй загрожує накладення адміністративного штрафу.

Читайте також: З 18 років можна обрати час проходження базової військової служби. Законопроєкт з мобілізації готовий на 82%

"Складається протокол уповноваженим офіцером ТЦК та СП, де зазначається час та місце розгляду справи по суті. І коли особа прибуває, або одразу на місці, виноситься постанова. Якщо особа не з’явилася по повістці з поважних причин, то постановою закривається адміністративна справа. Якщо ж особа не має можливості довести, що вона не з’явилась із важливих причин, то складається постанова про накладення адміністративного штрафу".

Читайте також: За ухилення від мобілізації відкрито 9000 кримінальних справ - Клименко

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів