Полігони масово відмовляють приймати відходи зі Львова, – Садовий

12:24 25 січня 2017 р.

У середу, 25 січня, відбулося позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій щодо вивезення твердих побутових відходів у Львові.

Про це повідомили сьогодні, 25 січня, у Львівській міськраді, де також поінформували: «Під час доповіді міський голова Андрій Садовий наголосив, що сьогодні ситуація з вивезенням твердих побутових відходів у Львові має два критичні питання: куди конкретно, на які полігони вивозити відходи зі Львова, та необхідність якнайшвидшого відновлення протиаварійних робіт на полігоні твердих побутових відходів у селі Великі Грибовичі, щоб не допустити екологічної біди».

Міський голова зазначив: «Останні вісім місяців ми знаходимося в сміттєвій блокаді. Кожного дня є критична проблема, куди вивезти зі Львова 500-600 тонн відходів. Кожен робочий день ми починаємо з цієї проблеми і завершуємо нею».

 «Останні три тижні ситуація критично погіршилася, полігони масово відмовляють приймати відходи зі Львова, мотивуючи це небажанням мати проблеми з певними структурами.  Критичне питання сьогодні – куди конкретно ми можемо вивозити відходи, які створюються і накопичуються у Львові»,- наголосив Садовий.

Міський голова вважає: «Це можна системно організувати у межах Львівської області, якщо цього не достатньо – у межах Західної України. Має бути чітке розуміння на державному рівні, що цю проблему треба вирішити, щоб унеможливити будь-які екологічні наслідки». 

«Друге питання – ситуація на самому полігоні. Треба якомога швидше відновлювати роботи, бо тіло полігону є достатньо рухомим, і опади та потепління  можуть спричинити зсув і витиснення інфільтратів, що призведе до екологічної біди. Тому неодноразово зверталися до обласної, Державної комісій з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій»,- каже Андрій Садовий.

Міський голова переконаний: «Потрібно, щоб активно долучилися підрозділи МНС у і Львівській області, і на загальнодержавному рівні, бо вони мають відповідний досвід і фахівців. Прем’єр-міністр запевнює, що він зробить все можливе, щоб ситуація була врегульована».

За словами Андрія Садового, з боку місцевих органів влади є небажання системно спілкуватися і укладати домовленості про вивіз сміття зі Львова на полігони через тиск, який на них чинять. Міський голова додав: «Питання вивозу ТПВ зі Львова ми пропрацьовували з дуже багатьма місцевими громадами, але всі полігони відмовилися приймати відходи. Є небажання укладати угоди і небажання системно спілкуватися через тиск, який на них чинять. Люди бояться за свою роботу і своє життя. Факти тиску будуть належним чином оформлені і передані в правоохоронні органи».

Про це повідомили сьогодні, 25 січня, в прес-службі Львівської міськради. 

dailylviv.com

До теми

21:35 24 червня 2022 р.

На Львівщині в пожежі загинуло більше ста кролів

23 червня о 21:49 до Служби порятунку "101" надійшло повідомлення про пожежу в с.Городжів Львівського району на вул. Вільна, 63 в дерев'яній господарській будівлі, розміром 10×7 м.

Рубрика: Ситуації

16:40 24 червня 2022 р.

Козицький назвав кількість ракет і безпілотників, збитих у небі над Львівщиною від 24 лютого (відео)

За чотири місяці повномасштабної війни воїни ПвК «Захід» збили у небі над Львівщиною 24 крилаті ракети і 11 безпілотних літальних апаратів рф.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу