Після адмінреформи можуть зникнути такі містечка, як Дрогобич чи Миколаїв

11:36 20 жовтня 2015 р.

Львівська крайова організація Народного руху України не підтримує нікого на посаду міського голови Львова у першому турі. Вибір організація зробить у другому турі. Зараз політична партія витримує паузу.

Про це сьогодні, 20 жовтня, під час прес-конференції Львівської крайової організації Народного Руху України повідомила кандидат до львівської облради від НРУ Оксана Клим.

Натомість НРУ у Львівській області має своїх кандидатів на посади міських голів Дрогобича та Миколаєва.

Кандидат в мери Дрогобича Роман Курчик вважає, що ці вибори проходять дуже брудно.
- Здирають нашу агітацію і заклеюють своєю. Кандидати, які йдуть на вибори, особливо ті, які щойно створилися, не розуміють, що таке толерантність, - каже він.

Також, за його словами, новий виборчий закон є найгіршим з усіх можливих, і виборці абсолютно його не розуміють.

- Цей виборчий закон, яким ми зараз користуємося, дуже недосконалий. Здається, він найгірший з тих трьох, що були запропоновані до розгляду Верховній Раді. Коли зустрічаєшся з людьми і пояснюєш, що кандидат на окрузі може виграти, але не потрапити до ради, або що на цьому окрузі не може бути жодного, хто виграє, або можуть бути два, то люди не розуміють цього, - каже Роман Курчик.

Його колега по партії та кандидат в міські голови Миколаєва Андрій Щебель зауважив, що після виборів малі містечка можуть мати великі проблеми через інше недосконале законодавство.

- Ми розуміємо, що нікуди не дінемося від адміністративно-територіальної реформи. В законі не окреслено такого питання, як місто районного значення, яка його доля, якщо воно не об’єднається з сільськими громадами. Податки від міст районного значення вже забрані. До прикладу, бюджет Миколаєва в 2014 році був 20 млн. гривень, а цього року – 8,9 млн. гривень. Якщо місто не об’єднується в територіальну громаду, то виникає питання, де брати кошти до міського бюджету. Цього законодавець не прописав. Такі міста можуть потрапити в зону невизначеності і будуть на межі зникнення. Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Мікропідприємці у Львові вийшли на захист спрощеної системи

Рубрика: Економіка

ОСББ і Львівгаз: війна за межі мережі. Хто правий?

Рубрика: Економіка

Коронавірусні хворі на Львівщини: хто платить за лікування

Рубрика: Медицина

МАФи у Львові: залишити чи ліквідувати?

Рубрика: Економіка

5 ТОП-пріоритетів львівського бізнесу

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу