Пішки до Польщі з України потрапляють лише через пункт пропуску «Шегині». Чому тут черги (відео) | Новини Львова

Пішки до Польщі з України потрапляють лише через пункт пропуску «Шегині». Чому тут черги (відео)

20:35 10 червня 2020 р.

  • 0

Також на українсько-польському кордоні функціонують пункти пропуску «Ягодин», «Краківець» і «Рава-Руська», де здійснюють пропуск легкового автотранспорту.

Зараз пункт пропуску «Шегині» - це єдиний перехід на українсько-польському кордоні, де можливо перетнути кордон пішки. Щоденно через цей пункт слідує від 2,5 до 3 тисяч осіб. Упродовж останніх днів спостерігається збільшення кількості громадян, які прямують за кордон.

Держприкордонслужба нагадує, з боку української влади немає обмежень, пов’язаних з карантином, для громадян, які слідують закордон. Співробітники Держприкордонслужби оформляють таких осіб ритмічно, без будь-яких затримок.

Однак через карантинні заходи зросла тривалість проведення польською стороною контрольних процедур щодо осіб, які прибувають з-за кордону. За інформацією, отриманою від суміжної сторони, усім особам, які прибувають у Польщу, проводять температурний скринінг, щодо них здійснюють санітарний контроль, а окремі категорії подорожуючих скеровують на карантин. Також у Польщі збирають інформацію про місце проживання чи перебування особи на обов’язковому карантині (воєводство/повіт, назва місцевості, вулиця, номер будинку або квартири, поштовий код, номер контактного телефону). Крім того, на польському боці щогодини, тривалістю 10 хвилин, проводять санітарну обробку приміщень, у яких здійснюють контрольні операції.

Усі ці заходи збільшують час оформлення осіб польською стороною. Як результат, громадянам після проходження усіх видів контролю на вихід з України доводиться по декілька годин очікувати, аби потрапити на територію Республіки Польща. Ситуаційно перед польським пунктом пропуску виникає значне накопичення осіб, інколи в черзі одночасно може перебувати близько 400 осіб.

Держприкордонслужба України просить громадян врахувати цю інформацію при плануванні подорожі до Республіки Польща та за можливості обирати для перетину кордону автомобільні пункти пропуску.  Наразі на українсько-польському кордоні функціонують пункти пропуску «Ягодин», «Краківець» та «Рава-Руська», де здійснюють пропуск легкового автотранспорту.

"Щоденний Львів" повідомляв, що лідери шести країн закликали ЄС готуватися до нових пандемій.


Відео: Держприкордонслужба України

Коментарі(0)

До теми