Пікетувальники палили під Львівською міськрадою шини й били в діжки-барабани
15:25 9 лютого 2017 р.
Фото: vgolos.com.ua
Чорний дим від ватри з шин та барабанний набат стали символами сьогоднішньої сесії ЛМР.
Активісти громадської організації «Розвиток громади» та пересічні мешканці п`яти мікрорайонів обласного центру, де міська влада планує розмістити майданчики для пресування сміття, в такий спосіб висловлюють свою незгоду проти цього проекту, який, за словами активістів, збираються реалізувати без належних дозволів і висновків санітарної та екологічної експертизи. Про це повідомили сьогодні, 9 лютого, кореспондентові агенції Укрінформ керівник громадської організації «Розвиток громади» Оксана Маруняк.
«Під мерію прийшли мешканці усіх п`яти районів Львова, де хочуть робити сміттєпресувальні станції. Прийшли для того, щоб висловити свої вимоги і пояснити позицію депутатам, – пояснила Оксана Маруняк. – Проте нікого з нас на сесію не впустили. При цьому без жодних запитань муніципали пропускали до зали спортивного складу чоловіків. Тому, щоб нагадати про себе ми принесли шини і діжки. Просили поіменно кожного депутата вийти і поспілкуватись із людьми, проте відгукнувся лише депутат від партії УКРОП Ігор Телішевський».
За словами керівника громадської організації «Розвиток громади», перша і головна вимога учасників акції – дати її учасникам виступити перед депутатами. Наступна - щоб були внесені зміни до двох «сміттєвих ухвал, які передбачають створення пресувальних станцій у п`яти районах Львова. Активісти вимагають, щоб в цій ухвалі було чітко прописано припинення цих робіт до погодження на громадських обговореннях із жителями та до отримання необхідних дозволів і висновків санстанції, екологів та інших інстанцій, передбачених законодавством.
Як зазначила Оксана Маруняк, зараз вже точно відомо, що «Львівспецкомунтранс» не має документів на встановлення сміттєпресувалної станції у Рясному, тим не менше, вона вже змонтована і чекає на запуск. Активісти вважають, що мерія мала б зібрати громадські слухання і дійти до згоди з людьми, вони розуміють, що ситуацію зі сміттям потрібно вирішувати, але не в обхід тих, чиї життєві інтереси вона зачіпає.
Відтак, активісти мають намір вдаватися і до інших акцій протесту до того часу, поки мерія не розпочне з ними конструктивний діалог і не прислухається до їхніх вимог. Про це повідомили сьогодні, 9 лютого, в агенції Укрінформ.
Як інформував «Щоденний Львів», у ЛМР назвали учасників пікету проти будівництва сміттєпереробного заводу та проти формування сміттєсортувальної лінії в мікрорайоні Рясне «радикально-налаштованими молодиками.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook