Переселенці переобладнають котельню під житло

15:05 17 жовтня 2016 р.


Фото: Львівський прес-клуб

Український філолог, яка змушена виїхати з тимчасово окупованих територій, створила у Львові домашню швейну майстерню.

Про це сьогодні, 17 жовтня, під час відеомосту з Ужгородом на тему: «Проблеми адаптації та соціалізації внутрішньо переміщених осіб у місцеві громади», який відбувся у Львівському прес-клубі, повідомила вона сама, тренер ГО «Центр просвітництва та розвитку людини» Наталія Кантаровська.

За її словами, на початках вона випробувала на собі всі труднощі та негаразди життя вимушеної переселенки: розгубленість, страх, безробіття та інше. А потім зрозуміла, що не варто сидіти і чекати допомоги, а треба діяти.

- У мене дійсно цікава історія. Я зараз представляю громадську організацію, яка колись допомогла мені. Я була учасницею однієї з грантових програм  і виграла грант на започаткування власної справи. У мене зараз домашня майстерня з пошиття та переробки одягу, хоча за освітою я – український філолог та викладач з досвідом.  І тут стикнулася з тим, що роботи за освітою немає, то вирішила заробляти тим, що я вмію ще, - розповідає Наталія Кантаровська.

Проте створенням майстерні вона не обмежилася. Отримавши допомогу у громадській організації, вона продовжувала спілкуватися з її членами. Зараз «Центр просвітництва та розвитку людини» реалізує правозахисну програму за підтримки міністерства закордонних спав Естонської республіки. І в цій програмі вона працює як тренер. Досвід учительки зі стажем став переселенці в нагоді і тут.

Керівник ГО «Закарпаття-Донбас» Костянтин Блажевич зауважив, що в Закарпатті серед опитаних внутрішньо переміщених осіб 70 відсотків висловили бажання залишитися жити там, куди переїхали, а не повертатися додому.

- Саме тому найбільша проблема, яку ми намагаємося вирішити, – це житло та робота. Ужгородська міська рада передала нам котельню, яку ми переобладнаємо під житло для переселенців, - каже він.

За словами заступника керівника ГО «Закарпаття-Донбас» Тетяни Хорошилової, велика кількість переселенців хочуть отримати землю не тільки для будівництва, але й для сільськогосподарських робіт. Хоча, за її словами, з Донбасу на Закарпаття переїхало багато спеціалістів у гірничо-видобувній галузі. Проте роботи за спеціальністю вони знайти не можуть.  
Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

До теми

14:23 30 листопада 2020 р.

Керівництво держави проводить консультації, чи потрібен локдаун

Сьогодні представники Кабінету Mіністрів, відповідальні за запобігання поширенню коронавірусної інфекції, зокрема Міністерства охорони здоров'я, Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Міністерства внутрішніх справ, а також Ради національної безпеки і оборони, зберуться на нараду, щоб дати прогнози розвитку епідемічної ситуації та визначитися, чи потрібно впроваджувати повний локдаун і коли.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вибори мера Львова-2020: другий тур

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу