Офіцери запасу проходять вишкіл на Львівщині

12:15 7 липня 2017 р.


Фото: asv.gov.ua

Дванадцятитижнева підготовка закінчиться екзаменом.

У львівській Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного розповіли про вишкіл офіцерів запасу на Яворівському полігоні: «Впродовж трьох місяців на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ триватимуть курси підвищення кваліфікації офіцерів, які пройшли підготовку на військових кафедрах та не мають досвіду військової служби. Їх основу складають командири механізованих, танкових, артилерійських та інженерних підрозділів, фахівці виховної, а також мобілізаційної та кадрової роботи».

«Понад три сотні офіцерів за цей час мають відновити набуті під час проходження військової кафедри знання та навички з керування військовими підрозділами. Також вони відточуватимуть призабуті індивідуальні навички», – поінформували також в академії.

Начальник курсів перепідготовки й підвищення кваліфікації, полковник Валерій Супріган, розповів: «Незалежно від фаху з усіма офіцерами будуть проводитися заняття з основних військових дисциплін: зокрема, вогневої, тактичної, медичної, інженерної підготовки, а також організації зв’язку, морально-психологічного забезпечення та РХБ захисту – це загалом складає п’ятдесят відсотків навчального часу. Друга половина присвячена вивченню та удосконаленню спеціальних дисциплін, необхідних офіцерам за їхнім безпосереднім військовим фахом».

«Молодший лейтенант Дмитро Слухай за цивільним фахом юрист, який закінчив Національну академію внутрішніх справ у Києві, втім, працював не за фахом. 2013 року отримав звання офіцера запасу. Зараз на одній з ділянок полігону для нього відповідальний, в першу чергу психологічний, екзамен – необхідно пройти так звану «обкатку танками», – повідомили також в академії.

Молодший лейтенант розповів: «Я склав Присягу, тому, коли прийшла повістка, зібрав речі та з’явився у військкомат, – розповідає юнак. Каже, що не зважаючи на те, що це випробування ще ніколи не проходив, впевнений у своїх силах».

«Дмитро Слухай зайняв своє місце в окопі, поруч із ним готувалися до випробування його товариші. Танк після пострілу з гармати рушив, офіцери обстрілювали броньовану машину, а після того, як вона проїхала над окопом, намагалися вразити її гранатою», – розповіли також в академії.

Дмитро Слухай запевнив після виконання вправи: «Враження – чудові, набиваємо, як то кажуть, руку, вчимось новому. Очікую, що після закінчення цих курсів отримаємо максимально корисної інформації, щоби справлятися із покладеними на нас по службі обов’язками.

«Поруч, на інженерному полі офіцери вчаться працювати із вибухонебезпечними предметами, в першу чергу – мінами. Досвідчені викладачі вчать їх премудростям постановки мінних загороджень. Слухачі курсів ставляться до занять із усією відповідальністю – знають, що за кожною краплиною цих знань подекуди заплачено і чиїмось життям», – поінформували також в академії.

Молодший лейтенант Роман Березуцький розповів: Зараз нас вчать правильно встановлювати міни, маскувати їх, а згодом – як їх знешкоджувати. Крім цього, з нами вже проводили вже багато занять з інших предметів, для того, щоби ми уявляли, а потім знали, що має вміти командир інженерного підрозділу.

«Велику увагу приділено також вивченню ще одного вкрай необхідного на війні предмету – тактичній медицині, яку викладають офіцери із бойовим досвідом. І якщо, за словами інструкторів, з групи у двадцять чоловік після спроби зупинити умовну кровотечу й накласти собі турнікет, на початках в живих би залишилося лише двоє-троє, то за кілька годин напружених занять правильно виконують вправу всі», – розповіли також в академії.

Молодший лейтенант Катерина Станьчик повідомила: «Для того, щоби зупинити кровотечу ми маємо лише тридцять секунд. З трьох спроб я лише один раз залишилася б «живою» – тому мені ще є над чим працювати. Переконана, що і ця складна наука мені підкориться.

«Для якісного та всебічного опанування офіцерами необхідними знаннями та навичками колектив Академії створив усі можливі побутові та соціальні умови. Зокрема, проживають вони у новозбудованих казармах, а не у наметах, також для слухачів курсів організовано належне медичне й логістичне забезпечення», – запевнили в академії.

Молодший лейтенант Олександр Амросов поділився враженнями: «Умови для проживання непогані, хоча після цивільного життя і дещо незвичні. На початках, звичайно, були деякі негаразди, але завдяки командуванню всі вони вже вирішені.

«Загалом програмою підготовки передбачено, що не менше третини занять відбуватимуться у нічний час, а закінчиться дванадцятитижневий термін підготовки екзаменом. Він буде включати й проведення практичних комплексних дій, що триватимуть не менше трьох діб», – повідомили також у львівській Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного та опублікували фоторепортаж з полігону.

dailylviv.com

До теми

17:49 1 грудня 2021 р.

Напруження на кордоні: у разі атаки чи нападу львів'янам радять скористатися підвалом (відео)

Підвали житлових будинків – це найперші укриття для мешканців, оскільки вони є безпосередньо під будинками. Тому дуже важливо їх утримувати в належному стані, аби за необхідності – був швидкий доступ до усіх комунікацій.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Проблема з насильством на Львівщині: як запобігають і вирішують

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу