Нову інспекцію Держархбудконтролю у Львові візьме під контроль громадськість? | Новини Львова

Нову інспекцію Держархбудконтролю у Львові візьме під контроль громадськість?

17:31 5 жовтня 2015 р.

  • 0

Контроль за забудовою Львова буде повернуто місту. Тобто, дозволи на будівництво знову буде надавати інспекція Державного архітектурно-будівельного контролю при Львівській міській раді, а не Держархбудконтроль у Києві, як це робиться тепер.

Проте цього разу громадськість планує активно долучитися до створення цього управління у Львові і бере участь у розробленні положення, яке регламентуватиме дії забудовників.

Про це сьогодні, 5 жовтня, під час публічних дебатів на тему: «Самоврядування і самобуди: чи вистачить повноважень новій Львівській міськраді, щоб побороти корупцію і протекціонізм у будівництві?», повідомив архітектор Іван Щурко.

- Майже три місяці я, спільно з експертами, займаюся розробленням пропозицій до положення інспекції архбудконтролю, яке на останній сесії було гвалтовно проголосовано чинними депутатами. В липні і серпні на сесії звучало пафосно досить про залучення громадськості і громадських активістів до розроблення окремих пунктів цього положення. Я би дуже хотів почути, в якій формі це залучення відбулося і чи взагалі воно відбулося. І які з пропозицій громадськості були враховані вже в останньому голосуванні, - каже він.

Кандидати в депутати, присутні на дебатах, не змогли відповісти на це запитання громадського активіста. Але, за їх словами, вони цілковито підтримують таке починання.

- Приходить дядечко у Львові і каже: «А мені у Києві держахбудконтроль дав дозвіл, що хочу, те й буду робити». А тепер відповідальність буде у Львові. І міський голова буде контролювати архбудконтроль. На першій колегії, коли начальник юридичного управління Гелена Пайонкевич озвучила цю ухвалу, я сказав, що ми будемо голосувати «за» тоді, коли при інспекції буде громадська рада зі всіх активістів, які будуть фактично наглядовою радою того архбудконтролю, - каже представник від партії «ВО «Свобода» Андріян Гутник.

Його підтримує і колега з партії «Громадський рух «Народний контроль» Орест Печенко
- Керівник архбудконтролю повинен проходити етап конкурсного відбору і більшість в конкурсній комісії повинна складатися не з чиновників міськради, а з громадських активістів. І на цю людину повинен бути вплив упродовж всього терміну його перебування на посаді, - каже він.

Також, на його думку, всі рішення архбудконтролю повинні проходити через громадський контроль.


Відео: Львівський прес-клуб

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми

19:03 13 липня 2020 р.

Відновити роботу дошкільних навчальних закладів, - Львівська область

На позачерговому засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій ухвалили рішення частково послабити карантинні обмеження в області.

Рубрика: Ситуації

12:12 13 липня 2020 р.

У Львові готові до відкриття дитсадки

Упродовж минулого тижня фахівці управління освіти Львівської міської ради перевіряли готовність садочків до відкриття. За цей час перевірено 102 садки та 9 освітніх закладів з дошкільним відділенням. Якщо комісія з питань ТЕБ і НС надасть дозвіл на відкриття садочків, то всі ці заклади зможуть безпечно приймати дітей.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ У Львові та Кропивницькому розкритикували законопроєкти «Про медіа» за нечітке визначення статусу журналіста

Рубрика: Політика

Зарплати для комунальників Львова

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу