Неподалік Львова знайшли три арснаряди й гранату

15:14 5 жовтня 2015 р.

Фото до новини


Фото: зі сторінки Львівського обласного управління ДСНС в інтернет-мережі «Facebook»

Міськрада нагадує правила техніки безпеки при виявленні вибухонебезпечних предметів.

«Львівська міська рада вкотре нагадує правила техніки безпеки при виявленні вибухонебезпечних предметів. Адже на вихідних у Брюховичах виявили три артилерійські снаряди часів ІІ Світової війни, у Рудно – ручну гранату часів ІІ Світової війни», – повідомили сьогодні, 5 жовтня, «Щоденному Львову», в прес-службі міської ради, де також поінформували:

У суботу, 3 жовтня, о 13:58 у селищі Брюховичі в лісі (1500 м від житлових будинків) під час збирання грибів мешканці виявили два артилерійські снаряди часів ІІ Світової війни. Місце події було огороджено, виставлено охорону. Подано заявку начальнику 2-го спеціального центру швидкого реагування ДСНС України на вилучення та знешкодження виявлених боєприпасів.

У неділю, 4 жовтня, о 19:20 у селищі Брюховичі в лісі під час збирання грибів виявили артилерійський снаряд часів ІІ Світової війни. Місце події огороджено, виставлено охорону. Подано заявку начальнику 2-го спеціального центру швидкого реагування ДСНС України на вилучення та знешкодження виявленого боєприпасу.

Також 4 жовтня о 21:03 у селищі Рудно під час проведення земляних робіт у приватному домогосподарстві виявили ручну гранату часів ІІ Світової війни. Власник домогосподарства вибухонебезпечний предмет передав працівнику патрульної поліції. Подано термінову заявку начальнику 2-го спеціального центру швидкого реагування ДСНС України на вилучення та знешкодження виявленого боєприпасу.

У разі виявлення боєприпасів або предметів, за зовнішніми ознаками схожих на боєприпаси, необхідно: зберігати спокій;

негайно припинити всі роботи в районі виявлення вибухонебезпечних предметів (ВНП);

за можливістю попередити про підозрілий предмет осіб, які знаходяться поруч;

позначити місце перебування предмета, а при можливості огородити його (для огорожі можна використовувати різні підручні матеріали: дошки, жердини, гілки, мотузки, шматки матерії тощо);

негайно повідомити про знахідку чергові служби МНС та МВС за номерами 101,102 (повідомлення робити не поспішаючи, чітко, із зазначенням точної адреси (орієнтирів) місця знаходження ВНП);

не палити, не користуватись запальничками, іншими джерелами відкритого вогню та предметами, що можуть його утворювати;

не торкатись підозрілого предмету;

у жодному разі не намагатися переміщувати вибуховий пристрій (підозрілий предмет) або змінювати його положення;

очікувати на безпечній відстані від місця знаходження ВНП або предмета, схожого на нього, представників органів місцевої влади, МНС, МВС, при цьому здійснюючи заходи щодо недопущення до небезпечної зони сторонніх людей.

Щоб уникнути нещасних випадків, потрібно пам'ятати, що зовнішній вигляд боєприпасів від тривалого перебування в ґрунті або у воді сильно змінюється. Вони під впливом вологи деформуються, іржавіють і від найменшого дотику вибухають.

Категорично заборонено розбирати боєприпаси, кидати їх у вогонь або самостійно переносити чи транспортувати.

Слід пам'ятати, що у будь-якому разі, при виявленні ВНП або предметів підозрілого характеру, лише безумовне виконання заходів безпеки є гарантією того, що не станеться загибелі чи каліцтва людей».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів