Науковці визнали ділянку на Яворівщині непридатною для сміттєперероробного заводу

10:20 1 лютого 2017 р.

Фото до новини


Фото: прес-служба Львівської міськради

Академік Ігор Юхновський повідомив: «Ми не змогли винести позитивного рішення щодо придатності цієї ділянки, аби там збудувати завод».

У Львівській міськраді розповіли сьогодні, 1 лютого, про перше засідання науково-експертної групи щодо вирішення ситуації з твердими побутовими відходами, яке відбулося під головуванням академіка Ігоря Юхновського. Як зазначено в повідомленні ЛМР, «обговорили питання відповідності земельної ділянки колишнього гірничо-хімічного підприємства «Сірка» у Яворівському районі вимогам до облаштування полігону та будівництва об’єктів поводження з твердими побутовими відходами й погодили питання, які будуть опрацьовувати на наступних засіданнях – зокрема: питання рекультивації та виконання стабілізаційних робі на полігоні в Грибовичах, забезпечення вивезення сміття з міста, розробку навчальних програм для мешканців щодо здійснення сортування сміття та зменшення кількості побутових відходів».

Міський голова Львова Андрій Садовий зазначив: «Ця комісія створена для того, щоб зрозуміти, чи запропонована ділянка у Яворівському районі може бути для облаштування полігону і об’єктів, пов’язаних з переробкою відходів. В понеділок був робочий виїзд частини комісії на саму територію і первинний огляд ділянки».

Натомість академік Ігор Юхновський розповів: «Перед нами є кілька завдань. Сміття, яке лежить на вулицях, має бути вивезене у дуже короткий термін. Ми маємо знайти полігон, де ми можемо вивозити сміття до того часу, поки ми внормуємо внутрішнє життя Львова, навчимо людей розділювати сміття на різні типи. Ми маємо виховати населення Львова, маємо домогтись, щоб Львів став першим містом в Україні з точки зору чистоти. Інше питання, яке перед нами стоїть – це Грибовичі. Треба почати з рекультивації. Наступні засідання ми будемо робити більш спеціалізованого характеру, які будуть стосуватись певних проблем».

Ігор Юхновський також наголосив на важливості опрацювання кількох завдань: поточне вивезення сміття зі Львова, виховання і навчання населення щодо роздільного сортування сміття, зменшення кількості сміття, яке продукує місто через розвиток мережі переробних підприємств. А міський голова Львова Андрій Садовий зазначив: «Проект рекультивації полігону в Грибовичах пройшов експертизу. На замовлення міста інститут «Гірхімпром» розробив попередній проект по стабілізації полігону. Нам зараз треба приступати до ліквідації аварійності, щоб зняти можливість зсуву на полігоні».

Відтак, Ігор Юхновський запропонував, аби члени науково-експертної групи розділились на менші робочі групи та опрацювали комплексно тематику поводження з твердими побутовими відходами у Львові. А доцент Національного лісотехнічного університету України, кандидат технічних наук Юрій Зима повідомив: «Я був на виїзді на Яворівщині разом з експертами. Також ознайомився з документами. Думаю, у спеціалістів та експертів будуть серйозні застереження до цієї ділянки щодо її придатності для реалізації там такого проекту». 

Старший науковий співробітник Інституту геології і геохімії горючих копалин НАН України Мирослав Подольський розповів: «Проблема звалища – це не лише проблема Грибович, чи де складувати зараз. Це є хвороба нашої системи поводження з твердими побутовими відходами».

Кандидат геологічних наук, доцент кафедри екологічної та інженерної геології і гідрогеології Львівського національного університету імені Івана Франка Дяків вважає, що «це не найкраща ділянка, але треба виходити з того, що ми маємо». А завідувач кафедри екології Львівського національного університету імені Івана Франка йзаступник голови громадського дорадчого органу департаменту екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації Звенислава Мамчур додала: «Я вважаю, що мова має йти не тільки про полігон, а про комплекс».

Після обговорення та озвучення думок усіх представників, комісія не винесла позитивного рішення щодо земельної ділянки у Яворівському районі. Відтак, Ігор Юхновський констатував: «Ми думаємо, як найпростіше і якнайшвидше вирішити питання міста. Ми не змогли винести позитивного рішення щодо придатності цієї ділянки, аби там збудувати завод».

Про це повідомляється сьогодні, 1 лютого, в прес-службі Львівської міськради, де також поінформували: «На наступному засіданні планують зосередити детальну увагу на ситуації з полігоном у Грибовичах та розроблені стратегії формування у мешканців Львова культури поводження з твердими побутовими відходами».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини